Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (31.05.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 23 maja do 29 maja 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 23 maja:

 • Cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Mroczków Duży gm. Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów wody w natarciu i ugaszenie pożaru, wyniesienie butli gazowej z budynku, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, tlenoterapia bierna), prace rozbiórkowe konstrukcji dachu, przewietrzenie pomieszczeń , wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym. Spaleniu uległo: około 30 m2 dachu, około 20 m2 stropu drewnianego, około 10 m2 elewacji styropianowej budynku.

 • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do pożaru samochodu osobowego na terenie posesji w miejscowości Wola Załężna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu i ugaszenie pożaru.

W dniu 24 maja:

 • Zastęp PSP zadysponowany został do pomocy policji w otwarciu drzwi do mieszkania w miejscowości Opoczno ul. S. Moniuszki. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i otwarciu drzwi do mieszkania.
 • Trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do zadymienia budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrożna gm. Sławno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody do pomieszczenia piwnicy budynku mieszkalnego i ugaszenie pożaru, oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 25 maja:

 • Zastęp OSP Żarnów zadysponowany został do usunięcia konaru drzewa na DK-74 w miejscowości Grębenice gm. Żarnów. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonego konara drzewa z jezdni.
 • Zastęp PSP oraz OSP Mniszków zadysponowany został do wypadku drogowego dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Wydraków gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.

W dniu 26 maja:

 • Trzy zastępy PSP zadysponowane zostały do wyczuwalnego zapachu gazu na klatce schodowej budynku wielorodzinnego w miejscowości Opoczno ul. M. Konopnickiej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, przewietrzenie pomieszczeń i klatki schodowej.

W dniu 27 maja:

 • Dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru transformatora w miejscowości Wólka Kuligowska gm. Poświętne. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego.

W dniu 28 maja:

 • Zastęp PSP oraz OSP Drzewica zadysponowane zostały do zabezpieczenia samochodu osobowego na DW-728 w miejscowości Drzewica ul. Kolejowa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałości po kolizji drogowej.
 • Zastęp PSP zadysponowany został do pomocy policji w otwarciu drzwi do mieszkania budynku wielorodzinnego w miejscowości Opoczno ul. Przemysłowa. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i otwarciu drzwi do mieszkania.

W dniu 29 maja:

 • Zastęp PSP zadysponowany został do powalonego drzewa na drodze gminnej w miejscowości Świerczyna gm. Opoczno. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu drzewa z jezdni.
  Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w minionym tygodniu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych m.in. w miejscowościach: Kuraszków gm. Białaczów, Bratków gm. Sławno.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.