Raport PSP (04.05.2022)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 25 kwietnia do 1 maja 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:


01.05.2022 Kolizja w Wójcinie na DK-74 / zdjęcie PSP Opoczno

W dniu 25 kwietnia:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do pożaru sam. ciężarowego w miejscowości Bukowiec Opoczyński. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu kabiny oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu i ugaszenie pożaru.

W dniu 26 kwietnia:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do pomocy ZRM w zniesieniu poszkodowanej kobiety do karetki (osoba w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego) w miejscowości Opoczno ul. Parkowa.

W dniu 27 kwietnia:

  • Zastęp OSP Kamień zadysponowany został do pożaru suchej trawy na nasypie kolejowym w miejscowości Antoniówka gm. Sławno. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody i ugaszenie pożaru.

W dniu 28 kwietnia:

  • Zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP zadysponowane zostały do pożaru budynku gospodarczego (stodoła) w miejscowości Grębenice gm. Żarnów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody na palącą się stodołę, przeszukanie spalonego budynku oraz terenu przyległego, prace rozbiórkowe.

  • Zastęp OSP Drzewica zadysponowany został do gniazda szerszeni w budynku wielorodzinnym w miejscowości Drzewica. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, z uwagi na brak możliwości usunięcia gniazda miejsce wystąpienia owadów spryskano środkiem owadobójczym.
  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do samochodu osobowego który uderzył w ogrodzenie w miejscowości Radzice Duże gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, osoby biorące udział w zdarzeniu odmówiły udzielenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.
  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do wypadku drogowego samochodu ciężarowego który potrącił pieszego w miejscowości Krasik gm. Paradyż. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu JOP zastano mężczyznę leżącego na jezdni, droga zablokowana w obu kierunkach, policja na miejscu zdarzenia. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i przekazanie dla ZRM, zmycie z jezdni pozostałości po wypadku.

 

W dniu 29 kwietnia:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do gniazda owadów błonkoskrzydłych w budynku wielorodzinnym w miejscowości Opoczno ul. Kolberga. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, z uwagi na brak możliwości usunięcia gniazda miejsce wystąpienia owadów spryskano środkiem owadobójczym.


W dniu 30 kwietnia:

  • Zastęp OSP Drzewica zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Żardki gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody i ugaszenie pożaru, gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo około 10 arów suchych traw na nieużytkach rolnych.

W dniu 1 maja:

  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do wypadku samochodu osobowego na DK-74 w miejscowości Wójcin gm. Paradyż. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz uprzątnięciu jezdni po wypadku.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.