Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (31.03.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 23 do 29 marca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 23 marca:

 • Dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP Prymusowa Wola zostały wezwane do pomocy mężczyźnie, który został przygnieciony przez ładowarkę na terenie firmy w miejscowości Owadów. Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia. Mężczyzna znajdował się pod opieką osób, które znajdowały się w pobliżu. Strażacy udzielili kpp mężczyźnie oraz pomogli przetransportować go do karetki. Na miejsce wezwano LPR.
 • Do pożaru lasu doszło w Dębie gm. Poświętne. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Kraśnica, Kruszewiec. Spaleniu uległo ok. 0.7 ha lasu.
 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do otwarcia drzwi mieszkania na ul. Parkowej w Opocznie.
 • Dwukrotnie strażacy z jednostki PSP oraz OSP wyjeżdżali do pożaru traw, w miejscowości Antoniówka gm. Sławno oraz Paszkowice gm. Żarnów.
 • W Trojanowicach gm. Żarnów doszło do pożaru balotów słomy na polu. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP. Podano dwa prądy wody w natarciu na palącą się słomę. Spaleniu uległo 8 balotów słomy.

W dniu 24 marca:

 • Strażacy z PSP przeprowadzili kontrolę namiotu pneumatycznego, który jest wykorzystywany jako doraźna izba przyjęć przy szpitalu powiatowym.
 • Zastęp PSP zadysponowano do nieprzytomnego mężczyzny, który jak się okazało nie oddychał. Strażacy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aby przywrócić funkcje życiowej. Po przyjeździe ZRM strażacy przekazali mężczyznę pod opiekę ratowników medycznych. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

W dniu 25 marca:

 • W Opocznie na ul. Armii Andersa w domu jednorodzinnym doszło do zadymienia w kotłowni. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce zastano zlokalizowano miejsce zadymienia, ewakuowano mężczyznę, który znajdował się na balkonie, oddymiono pomieszczenie kotłowni oraz wykonano pomiar miernikiem wielogazowym.
 • W Gawronach doszło do pożaru traw na nasypie kolejowym. Do tego zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Kunice.
 • Strażacy z jednostek OSP ( Trzebina, Radzice Duże, Żardki, Brzustowiec)z gminy Drzewica na polecenie Burmistrza rozwozili materiały informacyjne oraz informowali ludność gminy o sytuacji związanej z koronawirusem.
 • Funkcjonariusze z PSP przetransportowali promiennik ciepła z jednostki OSP Domaszno do namiotu, który wykorzystany jest jako wstępna izba przyjęć przy szpitalu powiatowym.

W dniu 26 marca:

 • W tym dniu aż 8 razy strażacy z jednostek OSP oraz PSP wyjeżdżali do pożarów traw na nieużytkach rolnych. Do tych zdarzeń doszło w miejscowościach Strzyżów, Petrykozy, Parczów, Giełzów, Skronina, Pilichowice, Paradyż. W Paradyżu również doszło do pożary poszycia leśnego na ul. Lipowej.
 • Na polecenie burmistrza miasta Drzewica oraz wójtów z Białaczowa oraz Sławno strażacy z jednostek OSP rozwozili materiały informacyjne oraz informowali ludność gminy o sytuacji związanej z koronawirusem.

W dniu 27 marca:

 • Siedmiokrotnie strażacy z jednostki PSP oraz jednostek OSP wyjeżdżali do gaszenia pożarów traw na nieużytkach rolnych oraz poszycia leśnego. Do tych pożarów doszło w miejscowościach Żarnów ul. Polna oraz ul. Konecka, Opoczno Aleja Sportowa oraz P. Wielkopolskich, Pilichowice, Petrykozy.
 • W Kozeninie przed budynkiem gospodarczym doszło do pożaru sterty obornika. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP. Strażacy podali jeden prąd wody w obronie budynku inwentarskiego, kolejna dwa prądy wody podali w natarciu na palący się obornik.
 • Na polecenie wójta gm. Białaczów oraz burmistrza miasta Drzewica strażacy z jednostek OSP informowali ludność gminą o konieczności pozostania w domach.

W dniu 28 marca :

 • Do pożaru traw na nieużytkach rolnych w tym dniu doszło pięciokrotnie w miejscowościach Opoczno Aleja Sportowa, Gawrony, Brzustowiec, Wólka Kuligowska, Dzielna. Do tych zdarzeń dysponowano jednostkę PSP oraz jednostki OSP.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR na nieużytkach rolnych w Opocznie ul. M. Kopernika, który przyleciał po osobę poszkodowaną.
 • Na polecenie wójta gm. Sławno strażacy z jednostek OSP informowali ludność w związku z wystąpieniem epidemii koronawirusa.

W dniu 29 marca:

 • W Parczówku doszło pożaru traw oraz zarośli. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP. Strażacy podali w natarciu na palące się poszycie cztery prądy wody. Spaleniu uległo ok 1 ha nieużytków.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.