Nowe przypadki koronawirusa, zamknięty kolejny oddział szpitalny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W powiecie opoczyńskim jest już 10 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2. Kolejni zarażeni to dwaj lekarze oraz kobieta.

Starostwo Powiatowe w Opocznie informuje o trzech nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-COV-2.  Zarażeni to dwóch lekarzy z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Opocznie oraz jedna kobieta. Jeden z lekarzy pracuje w  Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Opocznie.

W związku z powyższym, w oparciu o wytyczne Minerstwa Zdrowia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie wraz z Dyrekcją Szpitala im Biernackiego w Opocznie podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu oddziału wewnętrznego.

Pacjenci, personel oraz pomieszczenia wszystkich zamkniętych oddziałów zostaną poddani dekontaminacji – czyli oczyszczeniu powierzchni (zarówno ciała, jak i pomieszczeń oddziałów) z substancji szkodliwych dla zdrowia i życia.

Jednocześnie informujemy, że Odział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy wraz z własnym i niezależnym blokiem operacyjnym, Szpitalny Odddział Ratunkowy, Odział Dziecięcy oraz Nocna I Świąteczna Pomoc Zdrowotna funkcjonują bez zmian.

Łącznie w powiecie opoczyńskim odnotowano 10 przypadków zakażenia koronawirusem. 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.