A czy Ty wiesz, czym oddychasz?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od wielu lat Opoczno boryka się z zanieczyszczonym powietrzem. Pomimo tego dotychczas nie zainstalowano w naszym mieście żadnego automatycznego czujnika pomiaru jakości powietrza.

Teraz może się to zmienić dzięki akcji Avivy, która chce zainstalować 300 urządzeń typu Airly, dzięki którym można on-line monitorować stan powietrza. Połowa z nich zostanie zainstalowana w miejscowościach gdzie znajdują się stacjonarne punkty Avivy. Ale o 150 możemy zdecydować my.

"Wiem, czym oddycham" to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorowac stan jakości powietrza w swojej okolicy.

Zagłosuj i wygraj dla Opoczna czujniki pomiaru jakości powietrza.

Więcej dowiecie się na stronie wiemczymoddycham.pl, gdzie można też zagłosować na punkty, w których znajdą się czujniki.

Jak głosować?

  1. Wejdź na stronę www.wiemczymoddycham.pl
  2. W zakładce "Głosuj na czujnik" znajdź propozycję z terenu Opoczna i wybierz tę, gdzie Twoim zdaniem powinien zostać zainstalowany czujnik jakości powietrza.
  3. Klikając na nią wybierz "Głosuj na lokalizację" i podaj niezbędne do głosowania dane.
  4. Po oddaniu głosu koniecznie potwierdź go, klikając w odnośnik, który otrzymasz na podany podczas głosowania adres e-mail.
    W głosowaniu liczą się wyłącznie potwierdzone głosy.

Pamiętajcie, im więcej punktów na mapie, tym mniej głosów na poszczególne czujniki. Nie głosujemy na miasto, lecz konkretne urządzenie.

Chcesz pomóc w akcji?

Udostępniaj informacje o konkursie wśród znajomych oraz w mediach społecznościowych. Możesz także pobrać plakat i ulotkę, które możesz rozdać lub rozwiesić w swojej okolicy.

Znajdziesz je na stronie www.dwaszesctrzysta.pl

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.