Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Ogólnopolska Karta Dużej RodzinyUrząd Miejski w Opocznie informuje, że od 16 czerwca 2014 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. z 2014r. poz. 755).

Rodziny mające na utrzymaniu co najmniej troje dzieci mogą ubiegać się o przyznanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, która uprawnia do zniżek oferowanych przez instytucje państwowe i firmy prywatne.

Kartę przyznaje burmistrz Opoczna na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny. Rodzicom karta wydawana jest na czas nieokreślony, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat (w przypadku kontynuowania nauki w szkole lub szkole wyższej). Dzieci niepełnosprawne powyżej 18. roku życia otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Wnioski o wydanie KDR przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej O.P.S. Opoczno: http://ops.opoczno.pl.

Kontakt tel. 44 755 24 93

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.