Za nami dwa ważne wydarzenia dla branży architektonicznej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach 15 i 16 listopada warszawska Hala Expo stała się prawdziwym centrum społeczności architektów i projektantów za sprawą Architect@Work. Natomiast w dniach 16-18 listopada, odbyła się XIV Konferencja Konserwatorsko-Architektoniczna, pt. „Intruzja Architektoniczna a kontekst historyczny”, nad którą po raz kolejny marka objęła patronat merytoryczny. Podczas obu wydarzeń Ceramika Paradyż zaprosiła uczestników do bliższego poznania najnowszej kolekcji płytek projektu Mai Ganszyniec - Neve Creative.

Architect@Work – wydarzenie o światowej renomie

Architect@Work to spotkanie profesjonalistów w międzynarodowym gronie, które po raz pierwszy odbyło się w Polsce. Organizatorzy zapewnili nie tylko inspirujące wystawy, lecz także przestrzeń do merytorycznych rozmów i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Ponad 140 wystawców, więcej niż 450 nowości produktowych i dwa dni intensywnych spotkań w ciekawie zaaranżowanym miejscu, a to wszystko w niepowtarzalnej atmosferze.

Ceramika Paradyż przygotowała wystawę bazującą na kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec, która spotkała się z niezwykle dużym zainteresowaniem ze strony uczestników eventu. Wzornictwo Neve Creative sięga do architektury II połowy XX wieku, misternie łącząc cechy Bauhausu, stylistyki lat 60. i ultranowoczesnego wzornictwa. Niebagatelne znaczenie mają tutaj kolory, a także charakterystyczna geometria i oryginalne struktury. A to wszystko w bardzo unikatowym, małym formacie.

– Architekci, którzy odwiedzali nasze stoisko, podkreślali wyjątkowość kolekcji autorstwa Mai Ganszyniec. Zwracali uwagę na jednoczesne zachowanie prostoty z wzornictwem, które śmiało wyznacza nowe trendy. Cieszymy się, że kolekcja spotkała się z tak ciepłym odbiorem w środowisku branżowym. Jest to dla nas wyznacznik tego, aby nadal iść w obranym kierunku i tworzyć produkty, które nie idą za trendami, a je odważnie tworzą – mówi Maciej Rychliński, Brand Development Director w Ceramice Paradyż.

Konferencja Konserwatorsko-Architektonicza

Niemal w tym samym czasie, w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Warszawie oraz online odbyła się XIV Ogólnopolska Konferencja Konserwatorsko-Architektoniczna pod hasłem „Intruzja Architektoniczna a kontekst historyczny”. Ceramika Paradyż już po raz trzeci objęła wydarzenie patronatem merytorycznym.

Podobnie jak w latach poprzednich, organizatorzy konferencji skoncentrowali się na wyzwaniach, które współcześnie i w przyszłości będą decydować o dalszym rozwoju rynku konserwatorsko-inwestycyjnego w naszym kraju. W rozmowach mocno wybrzmiał także problem rewitalizacji, ekologii i rozwiązań odpowiadających na potrzeby jutra. W panelach dyskusyjnych wzięło udział wielu ekspertów z branży. Z ramienia Ceramiki Paradyż prelekcję wygłosił Piotr Stępniak, który poruszył temat redefinicji dekoracji na przykładzie współpracy marki z Mają Ganszyniec i najnowszej kolekcji ich autorstwa - Neve Creative.

 

Organizatorami Konferencji byli Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki/NIAiU; Stowarzyszenie Architektów Polskich/ SARP oraz Trygon Agencja autorska.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.