Ceramika Paradyż wyróżniona przez Prezydenta RP w kategorii Firma Rodzinna

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 17 listopada w Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczysta Gala XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Podczas wydarzenia uhonorowano przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki, przestrzegają zasad etyki i odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek kraju oraz stanowią wzór dla innych organizacji. W gronie wyróżnionych znalazła się Ceramika Paradyż, którą nominowano w kategorii Firma Rodzinna.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to najcenniejsze wyróżnienie przyznawane rokrocznie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej najlepszym polskim przedsiębiorstwom. Inicjatywa w ciągu minionych edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania nagród pozostaje niezmienny – wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnianie tych najlepszych.

Do tegorocznej, jubileuszowej edycji złożono rekordową liczbę 182 wniosków, które zostały poddane analizie kapituły konkursowej pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Opolskiego. Kapituła wskazała grono 21 nominowanych podmiotów, po 3 w każdej z 7 kategorii. Podczas uroczystej gali nagrody i wyróżnienia wręczono w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna, a także w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój, STARTUP_PL. W tym roku Prezydent zdecydował także o przyznaniu Nagrody Indywidualnej oraz dwóch Nagród Specjalnych.

Jedną z uhonorowanych wyróżnieniem firm została Ceramika Paradyż, którą nominowano w kategorii Firma Rodzinna. Właścicieli i spółkę podczas Gali i spotkania z Prezydentem RP reprezentował współwłaściciel i członek zarządu Adam Tępiński. Ceramika Paradyż jako firma rodzinna aktywnie działa na rzecz poprawy przestrzeni publicznej, wspiera organizacje pożytku publicznego i lokalne społeczności poprzez liczne inicjatywy i wydarzenia kulturalno-społeczne. Aktywnie angażuje się także w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi podmiotami.

W 2016 roku w Ceramice Paradyż zakończono proces sukcesji pokoleniowej - obecnie firmą zarządzają Anna Tępińska-Marcinek i Adam Tępiński, dzieci współzałożyciela firmy, Stanisława Tępińskiego.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.