Ceramika Paradyż nagrodzona tytułem Best Managed Companies

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ceramika Paradyż otrzymała tytuł najlepiej zarządzanej firmy prywatnej w Polsce. Wiodący producent płytek ceramicznych w kraju znalazł się w gronie laureatów plebiscytu Best Managed Comapnies. Celem nadania prestiżowego tytułu ustanowionego w 1993 roku przez Deloitte Private w Kanadzie jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które osiągają wysokie wyniki dzięki najlepszym standardom zarządzania. W tym roku po raz pierwszy odbyła się polska edycja programu, której laureaci zostali zaprezentowani podczas uroczystej Gali finałowej w Warszawie.

Rokrocznie tysiące firm prywatnych na całym świecie przystępuje do udziału w niezależnym plebiscycie, w trakcie którego podmioty przechodzą szczegółową analizę kompetencji w kontekście najlepszych praktyk. Nie jest to stricte ocena osiąganych wyników finansowych, ale wdrożonej strategii oraz sposobów zarządzania zasobami i kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Firmy poddane są skrupulatnej weryfikacji podczas specjalnych warsztatów. W ich trakcie rozpatrywane są kompetencje przywódcze zarządu i właścicieli oraz strategia firmy, w odniesieniu do najlepszych praktyk menedżerskich stosowanych w przedsiębiorstwach prywatnych.

Plebiscyt działający globalnie od 30 lat jest transparenty i obiektywny, a na podstawie sprawdzonej metodologii Deloitte, Jury wyłania zwycięzców. Best Managed Companies z dużym powodzeniem funkcjonuje w 43 krajach na świecie, między innymi w USA, Kanadzie, Szwecji, Danii, Norwegii, Niemczech czy Włoszech. Umożliwia on ocenę umiejętności i praktyk zarządczych każdej firmy w czterech obszarach: strategii, innowacji, kultury organizacyjnej i wyników finansowych. Uczestnicy otrzymują ocenę swojej działalności w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych stosowanych w firmach prywatnych na świecie. Jedną z firm, która znalazła się w gronie laureatów jest Ceramika Paradyż.

- To ogromny zaszczyt odebrać statuetkę potwierdzającą przyznanie Ceramice Paradyż tytułu Najlepiej Zarządzanej Firmy, co świadczy o uznaniu i wysokiej ocenie kultury organizacyjnej, sukcesów operacyjnych oraz ducha przedsiębiorczości naszej organizacji. Jak wynika z punktacji, którą otrzymaliśmy, nasze standardy zarzadzania w niczym nie odbiegają od wzorców najlepszych zachodnich przedsiębiorstw. Potwierdziła to niezależna komisja ekspertów Deloitte oraz znanych firm i uczelni ekonomicznych, porównując działania do standardów pracy setek firm z całego świata. Zostaliśmy poddani drobiazgowej weryfikacji, nasze kompetencje, procesy oraz strategia zostały skrupulatnie przeanalizowane z naciskiem na wymiar praktyczny w odniesieniu do listy najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw prywatnych na świecie. W Polsce otwieramy tę listę wygrywając w pierwszej edycji Best Managed Companies Poland. Tym samym dołączyliśmy do światowej czołówki, tworząc wspólnie społeczność BMC wyznaczającą najwyższe standardy menedżerskie. To dla nas ogromnie ważne, aby rozwijać się przy jednoczesnym poszanowaniu kluczowych dla Ceramiki Paradyż wartości: odwagi, szacunku, otwartości i troski. Dziękuję moim wszystkim współpracownikom za ciągłą chęć rozwoju i otwartość na zmiany. To Wasza nagroda. - powiedział Piotr Tokarski, Prezes Zarządu.

Wyróżnienie od lat na wielu światowych rynkach jest symbolem nie tylko wysokiej jakości, lecz przede wszystkim zaufania do marki, co pomaga w budowaniu trwałych relacji między kontrahentami i przekłada się na wymierne korzyści biznesowe. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 8 czerwca w warszawskim Crowne Plaza. Nagrodę w imieniu Ceramiki Paradyż odebrał Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.