Prawie 800 tysięcy na przebudowę dróg w Gminie Drzewica

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

18 września 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Opocznie miało miejsce podpisanie umów na dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych w Gminie Drzewica.


foto: UM Drzewica

Wsparcie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały dwa zadania realizowane przez Gminę Drzewica: "Przebudowa ulicy Stawowej w Drzewicy" oraz "Przebudowa drogi gminnej w kierunku PKP w Idzikowicach".

Inwestycja pn. "Przebudowa ulicy Stawowej w Drzewicy" zakłada modernizację drogi o długości 420 m na odcinku od skrzyżowania z ulicą S. Staszica do skrzyżowania z ulicami Szkolną, Braci Kobylańskich i placem Kościuszki. W zakresie rzeczowym znajduje się: przebudowa jezdni, chodników i zjazdów indywidualnych do posesji oraz stanowisk postojowych przy Domu Pomocy Społecznej. Zadanie dofinansowane zostało kwotą 460 943 zł.

"Przebudowa drogi gminnej w kierunku PKP (w Idzikowicach)" obejmie modernizację odcinka o długości 901 m począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową obok Szkoły Podstawowej w Idzikowicach. Wsparcie Budżetu Państwa wynosi 328 000 zł.

Oficjalne podpisanie umów na przekazanie wsparcia miało miejsce w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Podpisy pod obiema umowami złożyli Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.