Remtrak będzie naprawiał wagony i lokomotywy. Rusza trzeci etap rozbudowy zakładu w Idzikowicach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W piątek, 13 września 2019 roku PKP Intercity Remtrak podpisała umowę na realizację trzeciego etapu rozbudowy PKP Intercity Remtrak Oddział Idzikowice.

Jak podaje portal Rynek Kolejowy, prócz nowych hal z wyposażeniem, w Idzikowicach powstaną nowe obiekty zaplecza technicznego wraz ze specjalistycznymi warsztatami oraz budynki socjalno-administracyjne.

Pierwszy etap inwestycji miał miejsce w 2016 roku i obejmował budowę nowoczesnej komory lakierniczej oraz modernizację obiektów poprawiających komfort pracy. Rok później wybudowano nową halę produkcyjną do napraw wagonów z urządzeniami pomiarowymi oraz dobudowano piętrowy budynek administracyjno-socjalny.

Zakład specjalizujący się w naprawach i utrzymaniu taboru pasażerskiego dotychczas naprawił ponad 440 wagonów PKP Intercity, w tym 53 na poziomie P3, a resztę na bardziej zaawansowanym poziomie P4

Inwestycja obejmująca budowę dwóch hal naprawczych umożliwi naprawy zestawów kołowych w ilości 2.7 tys. sztuk rocznie, oraz remonty wagonów PKP Intercity na poziomie P4 i P5.

Po zakończeniu inwestycji Remtrak będzie też mógł remontować lokomotywy elektryczne typu EU/EP07, EP08 i EP09 na poziomie P4.

Rozbudowa zakładu znacząco wpłynie także na wzrost zatrudnienia. Jak informuje Zbigniew Ciemny, prezes PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o., zakłąd będzie potrzebował wielu specjalistów i inżynierów wykonujących naprawy na poziomie utrzymania P4 i P5. Docelowo pracę w oddziale na terenie Idzikowic znajdzie od 400 do 450 nowych pracowników, co da łącznie ponad 800 miejsc pracy.
Obecny na spotkaniu Starosta Opoczyński zaznaczył, że region porozumiał się już ze szkołami średnimi, gdzie kształcone mają być kadry, które w przyszłości mogą być wartościowe dla Remtraku.

Budową hal zajmie się konsorcjum polskiej firmy Agat i Hochtief Polska. Inwestycja będzie warta 135 mln zł.
Planowany czas rozbudowy zakładu wynosi 19 miesięcy.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.