Jak zbudować sklep przyszłości? Podsumowanie II edycji Akademii Paradyż

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dziś nie wystarczy już tylko dobry produkt. Sprzedaż jest procesem, a właściciele salonów łazienkowych muszą walczyć o coraz bardziej wymagającego i świadomego klienta, odnajdując się na dynamicznie zmieniającym się rynku. Akademia Paradyż powstała jako odpowiedź na wyzwania stojące przed branżą łazienkową. 14 marca w łódzkim Multikinie odbyła się druga edycja unikatowego na rynku projektu Ceramiki Paradyż pod przewodnim hasłem „Sklep przyszłości”.

Akademia Paradyż to cykl pionierskich spotkań edukacyjno-inspiracyjnych dla właścicieli i osób zarządzających salonami sprzedaży materiałów łazienkowych. To także duża dawka wiedzy branżowej z zakresu motywacji, sprzedaży, obsługi klienta czy strategii cenowych, która ma pomóc uczestnikom w systematycznym zwiększaniu przewagi konkurencyjnej. – Pierwsza edycja naszego projektu spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami jej uczestników. Otrzymaliśmy po jej zakończeniu wiele ciepłych słów co do jakości organizacji całego wydarzenia, zarówno pod kątem merytorycznym, jak logistycznym – stwierdza Paweł Łuczka, wiceprezes ds. handlu Ceramiki Paradyż – Jesteśmy bardzo dumni, że ponownie udało nam się utrzymać wysoki poziom spotkania, które odbyło się w formule jednodniowej konferencji. Tym razem zaprosiliśmy wybitnych ekspertów będących absolutnymi autorytetami w temacie sprzedaży i obsługi klienta. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas Akademii z pewnością przydadzą się w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu naszych partnerów – dodaje prezes Paweł Łuczka.

 

Kim jest współczesny klient?

Podczas II edycji Akademii Paradyż podjęto tematy, które definiują zyskowny salon sprzedaży. Uczestnicy spotkania poznali najnowsze badania rynkowe dotyczące oczekiwań i obsługi współczesnego klienta - kim właściwie jest i czego oczekuje od sprzedawcy. Wysłuchali także interesujących wykładów o tym, na co zwrócić uwagę planując ekspozycję w swoich salonach. Poruszono również ważne zagadnienia ekonomiczne, jak tworzenie strategii cenowych z uwzględnieniem psychologicznego aspektu. Z kolei spotkanie warsztatowe pozwoliło uczestnikom wdrożyć się w sprawdzone i praktyczne metody zarządzania polityką cenową w różnych branżach i na różnych etapach łańcucha wartości. Na koniec konferencji, goście Akademii mogli zobaczyć zrealizowaną przebudowę ekspozycji w jednym z salonów partnerskich Ceramiki Paradyż w zupełnie nowym standardzie.

 

Profesjonalna wiedza

Doktor Maciej Kraus, absolwent Harvardu i Uniwersytetu Stanforda specjalizujący się w dziedzinie pricingu, to tylko jeden z wyjątkowych gości tej edycji Akademii Paradyż. Prelegentami byli również Marcelin Matusiak, ekspert GfK Polonia ds. badań konsumenckich, prof. Andrzej Falkowski, dyrektor Instytutu Ekonomicznego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Aleksander Sienkiewicz, trener nowej psychologii sprzedaży. Dzięki ich dogłębnej wiedzy na temat sprzedaży oraz nawyków i preferencji klienckich, spotkanie pozwoliło na wypracowanie unikalnego vademecum współczesnego sprzedawcy w salonie łazienkowym - Świat się zmienił. To, co jeszcze dwie dekady temu otwierało nam z wrażenia szeroko oczy, dzisiaj na stałe wpisało się w codzienność. Ba! Niewyobrażalnie rozwinęło swoje możliwości. Postęp w zakresie przetwarzania informacji wprowadził nas na zupełnie nowy poziom życia i świadomości, również tej zakupowej. Mamy nowe oczekiwania i przyzwyczajenia, które razem z indywidualnością coraz śmielej manifestujemy na rynku. Projekt Akademia Paradyż to forma szalenie użytecznej i inspirującej mapy, która pomaga odnaleźć się w tych wymagających handlowo okolicznościach. Wspaniałe i bardzo mądrze zaprojektowane wydarzenie. Dziękuję za zaproszenie i trzymam kciuki za kolejne edycje - Aleksander Sienkiewicz, OlekSienkiewicz.pl

Druga edycja Akademii Paradyż spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród jej uczestników. Osoby obecne w sali łódzkiego Multikina szczególnie doceniły specjalistyczną wiedzę przedstawioną podczas konferencji: – Podobnie jak w pierwszej edycji wiele było pozytywnych emocji i wrażeń. Organizacja całej Imprezy była na bardzo wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o prelegentów, jak i całokształt – podsumowuje Piotr Jankowy, właściciel salonu Świat Płytek w Kępnie. – Dla mnie jednym z najistotniejszych elementów był fakt, iż miałem możliwość rozmowy na bardzo wysokim poziomie z właścicielami Ceramiki Paradyż. Uważam, że to dodatkowo wpływa na zacieśnienie relacji między naszymi firmami. Dziękuje za zaproszenie i życzę całej załodze, właścicielom, handlowcom, osobom z działu marketingu oraz tym, którzy bezpośrednio obsługują moją firmę z ramienia Ceramiki Paradyż. Wszystkiego dobrego... no i oczywiście kolejnej edycji Akademii Paradyż!

Informacje o kolejnych edycjach Akademii Paradyż zostaną ogłoszone na oficjalnej stronie konferencji: www.akademiaparadyz.pl

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.