Już niedługo pociągiem bezpośrednio z Drzewicy do Warszawy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

9 grudnia 2018 roku w życie wejdzie nowy rozkład pociągów, wg którego w przyszły poniedziałek możliwe będą bezpośrednie połączenia kolejowe pomiędzy Drzewicą a Warszawą.

Pociąg ma się nazywać Radomiak i z Drzewicy ma odjeżdżać o godz. 6.28. Na dworcu Warszawa Centralna ma być o godz. 7.41.

Radomiak swój bieg będzie zaczynał w Radomiu, skąd wyruszać ma o godzinie 5:55. Kolejnym przystankiem będzie Przysucha (6:19), zaś o 6:28 będzie w Drzewicy, która będzie ostatnim przystankiem przed stolicą.

W Warszawie pociąg zatrzyma się najpierw na dworcu zachodnim (7.36), później centralnym (7.41), by skończyć trasę na dworcu wschodnim (7.51). Będzie to najszybsze połączenie z Drzewicy do Warszawy.

Jak informuje Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. na portalu mazopolska.pl: "Linię Warszawa Wschodnia – Radom będzie obsługiwał pociąg Bombardier TRAXX P160 EU47, a więc pociąg piętrowy. Na tej linii przewidziana jest specjalna oferta cenowa, a zatem bilet z Drzewicy do Warszawy będzie kosztował jedyne 8.70 zł. (jest to cena biletu jednorazowego w jedną stronę). Na chwilę obecną mogę zapewnić, że cena ta powinna zostać utrzymana przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy."

Z Warszawy do Drzewicy „Radomiak” ruszy w godzinach popołudniowych z dworca wschodniego o 16:15, z dworca centralnego o 16:31, a dworca zachodniego o 16:36.

Pociąg będzie kursował od poniedziałku do soboty. Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie do marca 2019 roku.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.