Konto w ZUS tak samo ważne jak w banku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Konto w ZUS jest tak samo ważne jak konto w banku. Na koncie bankowym mamy środki na bieżące potrzeby, a na koncie emerytalnym - środki na jesień swojego życia. Dlatego należy się nimi interesować i sprawdzać jak one wyglądają.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 października br. organizuje Dni Ubezpieczonego, które potrwają przez cały miesiąc i będą poświęcone Informacji o stanie konta ubezpieczonego-ważnej informacji o Twojej przyszłości. W tym roku, ZUS dla wygody klientów odwiedzi ich 

w miejscu pracy.

Osoby ubezpieczone są najliczniejszą, ale i najmniej świadomą swoich praw i obowiązków grupą klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To dla nich w październiku organizowane są Dni Ubezpieczonego. Brak wiedzy na temat swojego ubezpieczenia wynika ze sporadycznego kontaktu z ZUS. Ubezpieczeni to najczęściej osoby pracujące na etatach lub zleceniach. By spotkania dla klientów były jak najmniej kłopotliwe proponujemy zorganizowanie spotkań z naszymi ekspertami w zakładach pracy. Każdy z oddziałów ZUS z naszego województwa wysłał informacje o Dniach Ubezpieczonego do płatników zatrudniających najwięcej pracowników, z propozycją zorganizowania w zakładzie pracy spotkania z ekspertami ZUS. Takich pism zostało wysłanych ok. 400. Pozostali płatnicy, którzy nie otrzymali takiej informacji mogą zwrócić się do ZUS o zorganizowanie u nich takiego spotkania pisząc maila na adres:

I Oddział ZUS w Łodzi – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
II Oddział ZUS w Łodzi - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Oddział w Tomaszowie Mazowieckim - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach spotkania z ubezpieczonymi pracownicy ZUS wyjaśnią wszystkie informacje zawarte w liście o stanie konta, które wysyłane są co roku do ubezpieczonych. Listy te z roku na rok mają prostszą w odbiorze formę i treść. Chcemy by ubezpieczeni czytali tę informację z łatwością i swoje konto w ZUS znali tak samo dobrze jak swoje konto bankowe. Pracownicy ZUS pokażą jak krok po kroku ubezpieczony może sprawdzić jakie składki są za niego odprowadzane, powiedzą jak skorzystać z kalkulatora emerytalnego by wyliczyć sobie wysokość emerytury. Wyjaśnią z jakich świadczeń skorzystają dzięki poprawnym zapisom na koncie, w przypadku choroby czy urodzenia dziecka, a także wyjaśnią kiedy środki z subkonta – ZUS wypłaci ich bliskim. Na spotkaniu będzie też można założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych PUE – ZUS, oraz dowiedzieć się więcej o jej funkcjonowaniu. – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego.

W związku z tym, że od 1 grudnia br. obowiązywać mają już wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie – e-ZLA, na spotkaniu będzie się też można dowiedzieć więcej o tej formie wystawianych zwolnień lekarskich oraz o korzyściach jakie niesie ze sobą dla ubezpieczonych i płatników składek. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z ZUS-em.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.