Dwie klasy patronackie Ceramiki Paradyż 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Z początkiem września w województwie łódzkim ruszyły dwie innowacyjne klasy patronackie o kierunku „mechatronik”. Nowy program powstał pod patronatem Ceramiki Paradyż w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Opocznie.

Autorski pięcioletni program edukacyjny Ceramiki Paradyż został utworzony w ścisłej współpracy z władzami dwóch szkół. Jego celem jest pomoc uczniom z województwa łódzkiego w zdobyciu atrakcyjnego zatrudnienia. Podczas spotkań 11 września w ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica Opocznie i 18 września w ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim uczniowie otrzymali pakiety startowe. Zorganizowane zostały również wycieczki szkolne do jednego z Zakładów Produkcyjnych Ceramiki Paradyż oraz Centrum Handlowo-Logistycznego, podczas których uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesami produkcyjnymi, technologicznymi i technicznymi.

Praktyczna wiedza na przyszłość
W programie klas o kierunku „Mechatronik” przewidziano szereg zajęć, warsztatów i szkoleń, które pozwolą młodym ludziom poznać tajniki zawodu. Wśród takich praktycznych inicjatyw można wymienić m.in. zajęcia w Dziale Technicznym Zakładów Produkcyjnych Ceramiki Paradyż, warsztaty wewnętrzne z obsługi maszyn i urządzeń ceramicznych oraz czytania rysunków technicznych. Dzięki współpracy z Działem Informatyki firmy uczniowie pogłębią również wiedzę z zakresu obsługi komputerowych programów tekstowych i kalkulacyjnych. Zapewniony zostanie także dostęp do szkoleń e-learningowych z zakresu komunikacji i współpracy. Z kolei eksperci Ceramiki Paradyż z Działu Zarządzania BHP, Ochroną Środowiska i Lean Manufacturing przedstawiają narzędzia zarządzania w nowoczesnej technologii Lean Manufacturing.

Cieszymy się, że współtworzymy ze szkołami tak ambitny projekt edukacyjny. To dla nas szczególnie ważne, że możemy zapewnić uczniom z naszego regionu wiedzę i doświadczenie, które przygotuje ich do wejścia na rynek pracy – mówi Justyna Wijata, Dyrektor Kadr i Płac Ceramiki Paradyż koordynująca program szkół patronackich. – Oczywiście jeśli po zakończeniu edukacji część z absolwentów kierunku będzie chciała związać się z naszą firmą, rekrutacja ich będzie dla nas przyjemnością.

Nie tylko nauka w klasie
Twórcy programu nie zapomnieli jednak, że młodzież w wieku szkolnym musi również czasem odpocząć od szkolnej klasy. W tym celu zaplanowano m.in. wycieczkę integracyjną oraz turniej bowlingowy. Dla uczniów, którzy wolą aktywnie spędzać czas, przygotowano z kolei propozycję miesięcznych praktyk w Działach Technicznych Ceramiki Paradyż. Zwieńczeniem każdego roku nauki będą nagrody dla najlepszych uczniów. – Dzięki patronatowi Ceramiki Paradyż nasi uczniowie będą mogli poznać najnowocześniejsze w skali światowej technologie produkcyjne – mówi Dariusz Kwiatkowski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. – Dzięki temu już na samym początku drogi zawodowej będą mieć unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia, które zapewni im większy komfort pracy. Cieszy nas, że Ceramika Paradyż, firma o globalnym zasięgu, dba również o rozwój i przyszłość lokalnych społeczności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.