Mikołaj na sportowo w SOSW „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

6 grudnia w całym kraju obchodzi się mikołajki, czyli imieniny Mikołaja. To także okazja, aby obdarować swoich bliskich i znajomych skromnymi podarunkami a pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Dlatego też w SOSW „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie tego dnia od kilku lat organizowany jest XII Integracyjny Turniej „Mikołaj na sportowo”.

Impreza w formie rywalizacji grupowej ma charakter rekreacyjny. Biorą w niej udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim z macierzystej placówki oraz zaproszeni uczniowie z grupy integracyjnej Przedszkola nr 8 w Opocznie.

Uczniowie podczas turnieju realizują różnorodne zadania ruchowe, które dostosowane są do ich możliwości psychofizycznych. Podczas różnorodnych zabaw ruchowych i gier sportowych zawodnicy promują zdrowy stylu życia, rozwijają swą sprawność fizyczną, i przestrzega zasady zdrowej rywalizacji, pokonuje trudności, odczuwają radość ze swoich osiągnięć i umiejętności, uczą się przez zabawę, wyrabiają dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych podczas wykonywania zadań i integrują.

Imprezę otworzyła P. Dyrektor Agnieszka Nalewczyńska witając przybyłych gości: Pana Tomasza Teterycz- Dyrektora Biura Zarządzania Personelem PKO Ubezpieczenia, Monikę Świerczyńską Rodziców, zaproszonych dzieciaków z Przedszkola Nr 8 wraz z wychowawcami i opiekunami, wprowadzając zebranych w atmosferę zabawy i zdrowej konkurencji. Uczestnicy złożyli przysięgę i rozpoczęli wspólną rozgrzewkę, po której dzieląc się na drużyny przystąpili do przygotowanych konkurencji sportowych. Tematyka zabaw ściśle współgrała z tematyką świąteczną. Pojawiły się zatem konkurencje z bombką, prezentem, zaprzęgiem i czapkami Mikołaja oraz różnorodnym sprzętem sportowym. Zabawy dawały radość i uśmiech nie tylko zawodnikom ale także zebranym widzom.

Kulminacyjnym punktem spotkania było pojawienie się „żywego” Mikołaja. Przybył on „z dalekich krajów”, aby uświetnić imprezę. Nad imprezą Patronat objęło Starostwo Powiatowe w Opocznie, które było również fundatorem upominków. Prezenty zostały zasponsorowane także i wręczone wszystkim uczestnikom przez Biuro Zarządu PKO Ubezpieczenia i Biuro Zarządzania Personelem PKO Ubezpieczenia z siedzibą w Warszawie. Dzieciaki z ogromnymi emocjami, szczęściem na twarzach odbierały swoje niespodzianki od „staruszka z wielkim workiem”, przytulając się do niego i z nieśmiałością szepcząc słowa wierszyków lub piosenek . Na zakończenie mikołajek P. Dyrektor podziękowała darczyńcom, zebranym oraz organizatorom turnieju.

W spotkaniu integracyjnym gospodarzami byli uczniowie z zespołów edukacyjno- terapeutycznych, rewalidacyjno- wychowawczych i gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielami : Ewą Krakałą, Małgorzatą Adamczyk, Jolantą Jobczyk, Aleksandra Dziubałtowską, Małgorzatą Sowę, Karoliną Kaśkiewicz , Małgorzatą Wierzbicką, Elżbietą Kossak- Lasotą i Sebastianem Kataną (w roli Mikołaja).  

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.