Pokochaj Pluszowego Misia – on przyjacielem dzieci jest

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

25 listopada, dzieci zwłaszcza w wieku przedszkolnym, obchodzą dzień ukochanego przyjaciela, który często towarzyszy im na tym etapie edukacji - Dzień Pluszowego Misia.

Dzięki niemu, łatwiej jest rodzicom i ich pociechom oraz nauczycielom- to MIŚ pociesza, gdy dziecko tęskni za rodzicami lub gdy rano trudno wstać lub obraził się Staś lub Kasia.

W Przedszkolu Nr 8 w Opocznie Dyrektor Małgorzata Buczyńska wraz z nauczycielkami grup integracyjnych Gumisie i Domisie zaprosiła do wspólnej zabawy dzieci z grupy przedszkolnej SOSW Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie.

Dzieci miały okazję poznać historię pluszowej zabawki. Wspólnie z pluszakami uczestniczyły w zabawach, lepiły z masy solnej, robiły sobie zdjęcia misiowe oraz słuchały piosenek w wykonaniu koleżanek i kolegów z najstarszej grupy przedszkolnej „Muminki”.

Na Misiowej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć misiowych przysmaków, misiowych ciasteczek jak i ciasta misia przygotowanego przez miłą mamę, a do picia zgodnie z dietą misiową świeżo wyciskany sok.

Czy trzeba dużo, by nasze dzieci uczyły się tolerancji, uczynności, wyrozumiałości, wrażliwości? Nie, wystarczy np. miś - niepozorna pluszowa zabawka.

Spotkania tego typu to nie tylko świetna zabawa ale przede wszystkim integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych jak też zdrowych i niepełnosprawnych.

Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy to na polowaniu myśliwi zastrzelili niedźwiedzicę i został mały miś…

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.