Pierwszy etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Prawie 3 tys. uczniów z 55 szkół ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim przystąpiło w poniedziałek do pierwszego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Najwięcej szkół (22) zgłosiło się z terenu działania II Oddziału ZUS w Łodzi, natomiast najwięcej uczniów bo 1221 przystąpiło do Olimpiady w szkołach z terenu działania Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim.

W całym kraju z testem w pierwszym etapie Olimpiady zmierzyło się blisko 29 tys. uczniów, tj. o 5 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu edukacyjnego, który ma na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W etapie szkolnym uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań jednokrotnego wyboru. Komitety szkolne wyłonią troje najlepszych uczniów z danej szkoły. Komitety wojewódzkie zakwalifikują 20 najlepszych szkół z województwa do drugiego etapu, który odbędzie się 16 marca. Najlepszy zespół będzie reprezentował swoje województwo w finale Olimpiady.

A jest o co walczyć – oprócz nagród rzeczowych, na zwycięzców Olimpiady czekają dodatkowe punktu w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce.

A jaka jest Twoja wiedza o ubezpieczeniach społecznych? Jeśli chcesz to sprawdzić, wejdź na stronę zus.pl, na zakładkę „Edukacja w ZUS” i kliknij „Quiz”. Tam będziesz mógł odpowiedzieć na 10 pytań i ocenić ile sam wiesz na temat ubezpieczeń społecznych. Zapraszamy do zabawy.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.