99 rocznica Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Mroczkowie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

O uczniach klasy 3 gimnazjum można powiedzieć, że są mistrzami gry na delikatnych strunach ludzkich emocji. 14 listopada podczas prawie godzinnego występu dali popis wspaniałej gry aktorskiej i wokalnej.

Trzecioklasiści przygotowali piękną lekcję historii, upamiętniającą 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zgromadzonej na sali społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym przypomniane zostały ważne daty i wydarzenia z tragicznej historii naszej Ojczyzny, a stopniowo pojawiające się hasła: Odwaga, Poświęcenie, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Mazurek Dąbrowskiego, wypełniały biało - czerwoną dekorację, tworząc wspaniałą wystawę.

Na chwilę zadumy na losami Ojczyzny od 1918 roku po dzień dzisiejszy zatrzymaliśmy się, oglądając prezentację multimedialną.

Gromkimi brawami podziękowano Albertowi Turlińskiemu, Wiktorowi Kornacie, Aleksandrze Broli, Łukaszowi Pawlikowi oraz Dobrosławie Nowickiej za recytację wzniosłych wierszy patriotycznych. Niesamowitym talentem muzycznym mogli pochwalić się Julia Białek i Bartek Pałyga, których wykonanie "Tanga na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" Maryli Rodowicz zapierało dech w piersiach.

Lekcja historii zakończyła się "Snem o Victorii" w brawurowym wykonaniu Wiktorii Stępień. Dyrektor Małgorzata Kałużyńska podziękowała młodzieży oraz Urszuli Sałaj i Edycie Madej za przygotowanie tak niezwykłej lekcji historii".

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.