ZSP Nr 1 w Opocznie najlepszą szkołą IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

31 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala zakończenia IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, przedstawiciele wiodących przedsiębiorstw i instytucji logistycznych oraz świata nauki. W gronie 60 finalistów znalazło się aż pięciu uczniów z ZSP Nr 1 w Opocznie, dzięki czemu placówka otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły IX edycji.

Prawie 8 tys. uczestników do pokonania, 6 miesięcy logistycznych zmagań, 3 etapy i kilkadziesiąt zadań do rozwiązania – z tym musieli się zmierzyć młodzi zdolni logistycy z Opoczna. Aż pięciu uczniów z tej szkoły dostało się do finału konkursu, a troje znalazło się w pierwszej dwudziestce. Wiktor Sałyga zajął 45. miejsce, Jakub Purgat uplasował się na 42. pozycji. W ścisłej czołówce znaleźli się: Maciej Madej (20. miejsce), Krzysztof Pacan (19. miejsce) i Mateusz Malec (17. miejsce). Wszyscy finaliści z rąk władz Wyższej Szkoły Logistyki oraz przedstawicieli sponsorów – wiodących przedsiębiorstw logistycznych, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaświadczenia o zwolnieniu z części pisemnej egzaminu zawodowego i upominki od fundatorów.

Tak liczna reprezentacja i indywidualne osiągnięcia uczniów przełożyły się na sukces szkoły, którą reprezentowali. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie otrzymał tytuł Najlepszej Szkoły IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W imieniu placówki nagrody i gratulacje od władz Wyższej Szkoły Logistyki odebrała pani Aleksandra Różańska, nauczycielka przedmiotów logistycznych, która przygotowywała uczniów do startu w konkursie. Oprócz pamiątkowej tablicy i kwiatów, szkoła otrzymała również projekt Acer i zestaw programów edukacyjnych.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie. 2. miejsce zajął Kacper Potocki z Sokołowa Podlaskiego. Najlepszą trójkę zamyka Paweł Słoński z Wołomina.

IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej pod wieloma względami była wyjątkowa. W tegorocznym konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Eliminacje szkolne przeprowadzono w 316 placówkach edukacyjnych. Etap okręgowy to 712 uczestników rozwiązujących logistyczne testy w 12 okręgach. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 60 najwybitniejszych młodych logistyków z całego kraju. Tak znaczący sukces to mocny punkt w CV, który wielu finalistom może otworzyć drzwi do kariery zawodowej.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku, a każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna nie odbyłaby się bez wsparcia patronów, sponsorów i fundatorów nagród, którzy chętnie i aktywnie angażują się w kształcenie przyszłej kadry logistycznej. Patronat Honorowy nad IX edycją objął Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronat Merytoryczny sprawował Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorami konkursu były wiodące przedsiębiorstwa z branży TSL. Sponsorzy złoci to: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Wśród sponsorów srebrnych znaleźli się: PKN EPAL, DHL Parcel i PEKAES. Partnerem Olimpiady była firma TSLogistic. Sponsorzy brązowi to: GLS, L-Systems, WTB Kancelaria Brokerska i Transmeble International.

W zależności od zajętego miejsca finaliści mogli liczyć na atrakcyjne upominki, których część przygotowali fundatorzy nagród. Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY przekazało zestaw SITA oraz komputerowe kursy językowe. Najlepsza piątka IX edycji będzie mogła skorzystać z płatnych praktyk lub wybranych szkoleń, ufundowanych przez firmę Kuehne + Nagel. Firma Emapa przekazała zestaw programów Transport+, który trafił w ręce przedstawiciela najlepszej szkoły IX edycji. Atrakcyjne książki ufundowali: Aviation Consulting, Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Fundacja GS1 Polska.

O promocję wydarzenia dbało szerokie grono patronów medialnych – mediów lokalnych, branżowych i edukacyjnych. Znaleźli się wśród nich: Głos Wielkopolski, Telewizja WTK, epoznan.pl, Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Logistyka a Jakość, Transport i Spedycja, Nowoczesny Magazyn, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, TSL Biznes, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Młodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.