Z uczniami o bezpieczeństwie podczas ferii

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie ich trwania nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. O tym jak czas wolny od nauki spędzić bezpiecznie przypominali dzielnicowi, którzy jeszcze podczas trwania nauki odwiedzili uczniów w szkołach w : Bukowcu nad Pilicą, Błogim Rządowym, Stoku, , Paradyżu i Sokołowie.

Policjanci przybliżyli uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas wypoczynku, zarówno w kontaktach z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw. Szczególną uwagę zwrócili na ogromne niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą zabawa w pobliżu zbiorników wodnych. Przypomnieli jak groźne dla życia jest wchodzenie na dzikie lodowiska.Oczywiście podczas rozmów z dziećmi przypomnieli najmłodszym jak należy zachować się w sytuacji niebezpiecznej, jak wezwać pomoc . Mundurowi opowiedzieli także najmłodszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Policjanci pdoczas trwających ferii będą docierali do zorganizowanych miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, by przypominać najmłodszym o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.