Paczka dla zwierzaczka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pod takim hasłem po raz XVI organizatorka Małgorzata Adamczyk kontynuuje program „Pomóżmy czworonogom” w SOSW „Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Jest to akcja od 16 lat zainicjowana przez organizatorkę w placówce, z czasem idea przejęta została przez inne szkoły w mieście.

W ośrodku uczniowie, nauczyciele i pracownicy gromadzili produkty: suchą karmę, kasze, makarony, płatki, puszki mięsne, zbierali pieniądze itp. dla opuszczonych czworonogów ze Schroniska dla Zwierząt w Różannie.

Chcąc przybliżyć uczniom problem porzucanych przez ludzi zwierząt i wyrabiać wśród dzieci i młodzieży postawę wspierania, opiekuńczości oraz chęci dzielenia się z potrzebującymi zwierzętami organizatorka zaprosiła w dniu 23 listopada 2016 r. przedstawiciela Stowarzyszenia „Pomagajmy zwierzętom” P. Iwonę Brzozowską, która zapoznała społeczność szkolną z zadaniami statutowymi i działalnością organizacji. Uwrażliwiła uczniów na krzywdę porzuconych i zaniedbanych zwierząt przedstawiając prezentację „Zwierzę to nie jest rzecz”. Zachęciła również do bycia wrażliwym na krzywdę porzuconym zwierzętom oraz chęci dzielenia się z potrzebującymi.

Najwięcej darów przekazali uczniowie z klas: kl.I - II- III gimnazjum, Gimnazjum U, ZET A, KET B, kl. II ZSZ, SPDP A, Zespołu Rewalidacyjno- Wychowawczego A oraz kl. III SP. Indywidualnie zaś w zbiórce wyróżnili się uczniowie: Sara Janowska, Agnieszka Śmigiel, Klaudia Babis, Mateusz Babis, Grzegorz Przybyła, Paula Żądło, Łukasz Stępień, Weronika Górska, Oliwia Wroniszewska Kinga Gabrysiak.

W nagrodę uczniowie, którym nie był obojętny los czworonogów i z serca dzielą się i dbają o to, aby czas świąteczny upływał z pełną miską wraz z P. M. Adamczyk odwiedzili podopiecznych schroniska w dniu 16 grudnia 2016r. Tu przekazali ogromną „paczkę dla zwierzaczków”- 176,80 kg zgromadzonej karmy.

Uczestnicy wycieczki mogli przyjrzeć się pieskom i choć z odległości poczuć ich bliskość, wdzięczność i podziękowanie od merdających zwierzaków. Uczniowie złożyli im życzenia, aby w Nowym Roku mogli znaleźć nowych opiekunów i ciepły kąt w ich domach.

Akcja wspierana była medialnie przez: Tygodnik Opoczyński – TOP.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.