Pokaz ratowniczy dla przedszkolaków nad opoczyńskim zalewem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niektórzy twierdza, że nie lubią poniedziałków, ale nasze przedszkolaki z pewnością nie uznają tego twierdzenia i ten poniedziałek 22 czerwca na długo pozostanie w ich pamięci.

Nasza brygada wybrała się bowiem nad opoczyński zalew, gdzie miała okazję obejrzeć wartką akcję ratowniczą, której organizacją zajęli się profesjonaliści z Opoczyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na wstępie przedszkolaki usłyszały wykład na temat bezpieczeństwa, jakie należy zachować w trakcie zbliżających się wakacji, a nade wszystko nad bezpieczną zabawą i kąpielą nad wodą oraz na temat zagrożeń które mogą czyhać podczas wypoczynku. Kolejno strażacy przeszli do praktyki: pokaz wodnej akcji ratowniczej, podczas której zaprezentowali swoje umiejętności ratownicze, pokaz ekwipunku oraz sprzętu gaśniczego i wyposażenia wozu strażackiego.

Punktem kulminacyjnym a zarazem najbardziej wyczekiwanym przez dzieciaczki była przejażdżka łodzią motorową w asyście strażaków po opoczyńskim zalewie. Niemal wszystkie przedszkolaki wykazały się ratowniczą odwagą i wyruszyły w rejs po "Tulipanie".

Przybyły na miejsce Burmistrz Opoczna pogratulował Strażakom zorganizowania pokazu.

Pragniemy serdecznie podziękować za organizacje i zaproszenie strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie, a w szczególności inicjatorowi pokazu Rafałowi Pęzowiczowi.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.