I Turniej Szachowy w Akademii Przedszkolaka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 20 czerwca br. w Niepublicznym Przedszkolu Akademia Przedszkolaka odbył się I Turniej Szachowy Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Opoczna. Jednocześnie to pierwszy Turniej szachowy w tak młodej kategorii wiekowej w całym powiecie.

Wydarzenie to poprowadził instruktor szachowy pan Marian Kozłowski, który na co dzień uczy gry w szachy w Akademii Przedszkolaka. Do turnieju zgłosiło się 9 uczestników w wieku 4-6 lat. Przedszkolaki w wielkim skupieniu rozegrały 3 rundy po 5 minut każda. Dla wszystkich było to nie lada przeżycie i wspaniała zabawa.

Puchar a zarazem I miejsce przypadło w udziale 6 letniemu Dominikowi Kowalczykowi z Akademii Przedszkolaka. Nie było przegranych wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Zdobywca pucharu Burmistrza Opoczna rozegrał partię z przedstawicielem urzędu miasta Jerzym Misiurskim, który przybył w zastępstwie za Burmistrza Opoczna. I w tej partii Dominik okazał się lepszy, pan Jerzy zablokowany musiał się poddać i złożyć gratulację najlepszemu.

To pasjonujące spotkanie zakończone wymianą ciekawych spostrzeżeń małych uczestników, słodkim poczęstunkiem i pamiątkowym zdjęciem na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.