Śpiewali i grali dla Szlachetnej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przedszkolaki i „Ciszaki” dla potrzebującej Rodziny

Setki gości, wspaniałe występy, gorąca atmosfera, niezwykłe emocje i… przepyszne ciasteczka – tak w największym skrócie wyglądały imprezy zorganizowane w zeszłym tygodniu przez opoczyńską Drużynę Szlachetnej Paczki.

W zeszłą środę (22 listopada) na deskach sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (współorganizatora imprezy) zaprezentowało się 12 zespołów, reprezentujących wszystkie opoczyńskie przedszkola i zerówki. Repertuar tych występów był bardzo różnorodny – od piosenek i wierszy do scenek teatralnych. Mimo scenicznej tremy przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale. Śpiewały, deklamowały i tańczyły w przygotowanych wcześniej kostiumach i sceneriach. Były grupy w eleganckich przedszkolnych strojach, były w strojach clownów, a nawet przebrane za „murzynki”! Widać było zarówno ogromną pracę włożoną w przygotowanie występu przez dzieci i ich opiekunów, jak również wielkie zaangażowanie i niewątpliwy talent naszych małych artystów.

Nic więc dziwnego, że każdy występ był nagradzany gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność. Jury nie pozostało nic innego jak przyznać wszystkim zespołom I miejsca. Każda grupa otrzymała więc stosowny dyplom i wielką torbę prezentów. Po zejściu ze sceny każdy maluch otrzymywał dodatkowo słodki upominek oraz pyszny soczek. A to wszystko dzięki licznym sponsorom (w tym Urzędowi Miasta i Powiatowi Opoczyńskiemu), którym podziękowaliśmy również na naszym „facebooku”.

Między występami można było skosztować „szlachetnych babeczek” i kilkunastu innych rodzajów ciasteczek, przygotowanych przez wolontariuszki Szlachetnej Paczki. Wrzucony do puszki datek uprawniał nie tylko do wybrania słodkości, ale także do wzięcia udziału w loterii fantowej. Jej największym atutem, oprócz możliwości wygrania ciekawych upominków (z modelem pięknego samochodu na czele), był fakt, że każdy los wygrywał! Zgromadzone fundusze zostały przeznaczone dla potrzebującej Rodziny ze Szlachetnej Paczki.

W równie radosnej atmosferze przebiegał piątkowy koncert charytatywny dla Szlachetnej Paczki, którego gwiazdą był zespół „Cisza Jak Ta”. Okazało się, że poezja śpiewana ma w Opocznie liczne grono wielbicieli, którzy z zachwytem przysłuchiwali się utworom pochodzącym zarówno z dawniejszych jak i najnowszych płyt zespołu. Przez 15 lat działalności „Ciszacy” dorobili się już 11 płyt, więc było w czym wybierać. Nie zabrakło i tym razem „szlachetnych ciasteczek” domowego wypieku, które również znalazły swoich fanów.

Obydwie imprezy uświetniły przypadające w tym roku 5 „urodziny” opoczyńskiej Drużyny Szlachetnej Paczki. Stanowiły przede wszystkim wyraz wdzięczności wolontariuszy dla ludzi wielkiego serca, którzy od lat wspierają ten niezwykły projekt. Miały również na celu propagowanie idei wolontariatu oraz zgromadzenie pomocy dla potrzebującej Rodziny.

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea mądrej pomocy, do wejścia na stronę www.szlachetnapczka.pl, wybrania Rodziny lub wsparcia projektu w innej formie. Wielki Finał Szlachetnej Paczki już za dwa tygodnie. Dziękujemy!

Opoczyńska Drużyna
Szlachetnej Paczki

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.