Wielki Finał Szlachetnej Paczki w Opocznie!!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

„Jestem królewną całego świata” - powiedziała 5-letnia Zosia przymierzając otrzymaną koronę. „Mamusiu zobacz, satynowa pościel. Nigdy takiej nie miałaś” - to słowa córki do leżącej w łóżku, chorej na stwardnienie rozsiane matki. „Czy wy jesteście świętymi Mikołajami?” - zapytał mały Pawełek na widok mnóstwa kolorowych paczek wnoszonych do mieszkanka przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. 

W ostatni weekend (12-13 grudnia) miał miejsce ogólnopolski XV Finał Szlachetnej Paczki. Prawie 21 tys. potrzebujących Rodzin otrzymało konkretną, mądrą pomoc o wartości 54 mln złotych.

W powiecie opoczyńskim dzięki ofiarności ponad 2000 darczyńców wartość przekazanej pomocy wyniosła ponad 110 000 złotych. Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI obdarowali pięćdziesiąt rodzin które będąc w trudnej sytuacji życiowej wykazują się ogromnym hartem ducha i starają się przezwyciężyć trudności. Paczka o średniej wartości ponad dwóch tysięcy dwustu złotych będzie dla nich ogromnym wsparciem i impulsem do zmiany na lepsze.

Przez całą sobotę i niedzielę w Magazynie Paczki , znajdującym się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Małgorzaty Kozłowskiej w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1, panował ogromny ruch. Dwudziestu wolontariuszy Szlachetnej Paczki wraz z kilkudziesięcioosobową grupą młodzieży witało podjeżdżających z paczkami Darczyńców i przenosiło pięknie opakowane kartony z do Magazynu. Następnie Darczyńcy byli podejmowani w świątecznie przystrojonej świetlicy, gdzie przy dźwiękach kolęd mogli poczęstować się pysznymi ciastami i podzielić wrażeniami z przygotowywania Paczki.

Po spotkaniu paczki były zawożone przez wolontariuszy do rodzin. „To cud, prawdziwy cud”, „Tyle wszystkiego dla nas? To przecież niemożliwe?!”, „Ale jak ja się odwdzięczę za tyle serca?”. Takie i wiele innych słów słyszeli od zdumionych, ale jakże szczęśliwych Rodzin wolontariusze. Łzy szczęścia i słowa podziękowań mieszały się z radosnymi piskami obdarowanych dzieci. Wyróżnione rodziny nie mogły uwierzyć że obcy ludzie przygotowali dla nich takie wspaniałe prezenty. Wolontariusze odbierali od rodzin drobne upominki (listy z podziękowaniami, kartki świąteczne malowane przez dzieci, ozdoby choinkowe itp.) które zostaną doręczone darczyńcom.

Dzięki ofiarności tysięcy darczyńców (w tym Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i Wójta Gminy Poświętne), pomocy wolontariuszy, młodzieży, kierowców, przedsiębiorców, firm, kierownictwa placówek kulturalnych, oświatowych i bardzo wielu innych ludzi dobrej woli, udało nam się przekazać ogromną pomoc dla potrzebujących rodzin. I nie chodzi tutaj tylko o dobra materialne, ale także (a może przede wszystkim) o wyciągniętą dłoń. O sygnał dany Rodzinie że są dla kogoś ważni, że ktoś w nich wierzy. Wielotysięczna grupa ludzi dobrego serca dzięki swojej ofiarnej pomocy wniosła radość i nadzieję w domy rodzin, które z przyczyn losowych znalazły się w trudnym położeniu.

„Paczka w swojej idei ma nie tylko przekazanie pomocy materialnej, ale stworzenie alternatywnej Polski, w której ludzie nawzajem się słuchają, są otwarci, wspierają się, są dla siebie solidarni. To jest fajne, kiedy w wielu firmach ludzie przy okazji Paczki po raz pierwszy objawiają swoje serce" - powiedział  ks. Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki.

W akcję w tym roku zaangażowali się m.in.: para prezydencka, reprezentacja Polski w piłce nożnej, Wojsko Polskie, Ministerstwo Edukacji Narodowej, sportowcy: Kamil Stoch, Anita Włodarczyk, Agnieszka i Urszula Radwańskie. Własną paczkę po raz kolejny przygotował też papież Franciszek. SZLACHETNA PACZKA połączyła w ten sposób ponad milion ludzi w całej Polsce.

Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca którzy przyłączyli się do Szlachetnej Paczki i pomagając Rodzinom zmienili świat na lepsze. NAPRAWDĘ WARTO!

Zbigniew Cichawa
wolontariusz Szlachetnej Paczki

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.