Arkadiusz Nita Filantropem Roku 2015

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W ostatnią sobotę tj. 28 listopada w Drzewicy odbyła się, zorganizowana przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, uroczysta Gala „Filantrop Roku 2015”. Połączona ona została z jubileuszem 5-lecia działalności DCW.

Centralnym punktem uroczystości było przyznanie tytułów honorowych „Filantrop Roku 2015”. W kategorii „pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej” zwycięzcą został opocznianin Arkadiusz Nita.
Kapituła konkursowa, pod przewodnictwem Marii Barbary Chomicz - przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego, doceniło jego kilkunastoletnią działalność w różnych formach wolontariatu m.in. organizację wraz z uczniami ZSS Nr 1 w Opocznie pomocy dla wychowanków Domu Dziecka w Sulejowie i Mroczkowie.

Na szczególne uznanie zasługuje zorganizowanie przez Arka Nitę (jako Lidera Rejonu Opoczno) projektu Stowarzyszenia Wiosna - Szlachetnej Paczki. Dzięki pasji i ogromnemu zaangażowaniu Lidera i pozostałych wolontariuszy, już od 3 lat dziesiątki opoczyńskich rodzin dostają konkretną i mądrą pomoc.

Również w tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili już ponad 100 rodzin w powiecie opoczyńskim. Apelujemy do wszystkich, którzy chcą dołączyć do tej niezwykłej akcji, aby weszli na stronę www.szlachetnapaczka.pl, pomogli rodzinom w potrzebie i… zmienili świat na lepsze.
NAPRAWDĘ WARTO!

Zbigniew Cichawa
Wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.