Kiedy trzeba wyczyścić drewnianą elewację domu?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Budowanie drewnianych domów jest jak najbardziej w modzie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony wielu osób. To sposób na skuteczne stworzenie przytulnego, pełnego ciepła klimatu oraz nawiązanie do tradycji. Aby cieszyć się doskonałym stanem desek, które nie da się ukryć, są nieco wymagające, warto wiedzieć, jak powinno przebiegać czyszczenie elewacji z drewna. Materiał ten wymaga dobrze dobranej pielęgnacji i systematycznej konserwacji, by nie tylko prezentował się estetycznie przez długi czas, ale również jak najlepiej spełniał swoje funkcje. Podpowiadamy, kiedy oraz w jaki sposób należy czyścić drewno, by nie przegapić momentu, gdy rzeczywiście wymaga ono podjęcia konkretnych kroków, które miałyby na celu zabezpieczenie go przed czynnikami zewnętrznymi.

Renowacja drewnianej elewacji - jak ją czyścić?

Dla wielu osób czyszczenie elewacji z drewna jest sporym wyzwaniem z uwagi nie tylko na powierzchnię, którą należy dokładnie umyć, ale także przez świadomość, z jak delikatnym materiałem mamy do czynienia. Deski są ponadczasowe, niezwykle efektowne i tworzą fenomenalny klimat wnętrza, jednak aby w pełni służyły przez długi czas, należy o nie odpowiednio zadbać. W przeciwnym razie szybko stracą swoje walory estetyczne oraz funkcjonalność. Dziś na rynku jest sporo firm, które oferują profesjonalną usługę, jaką jest renowacja drewnianej elewacji. To gwarancja zadowolenia i pewność, że wszystkie zabrudzenia - kurz, osady z tłuszczu, odpryski czy nawet pojawiająca się pleść i mech - zostaną usunięte bez niszczenia przy tym powierzchni samego drewna. Warto zdecydować się na taką inwestycję, decydując się na skorzystanie z usług fachowców cieszących się zaufaniem wśród klientów.

W ramach systematycznej pielęgnacji i impregnacji drewna można też samodzielnie czyścić deski. Jeśli w grę nie wchodzą jakieś większe zanieczyszczenia, wtedy wystarczająca będzie ciepła woda z dodatkiem delikatnego detergentu oraz miękka szmatka do przetarcia powierzchni. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie używać ostrych szczotek, które wyłącznie zniszczą strukturę desek.

Czyszczenie elewacji z drewna - kiedy jest dobry moment?

Zastanawiasz się, kiedy będzie trzeba zdecydować się na remont domu drewnianego? Możesz to odłożyć w czasie, jeśli będziesz regularnie i odpowiednio dbać o czyszczenie elewacji i jej konserwowanie, by zapewnić deskom warstwę ochronną. To, jak często powinno się decydować na takie działanie, zależy w głównej mierze od warunków atmosferycznych, na jakie narażony jest drewniany budynek. To właśnie one, czyli duże opady, wilgoć, nasłonecznienie, powodują, że deski tracą swój blask. Jeśli zauważasz, że drewno zmieniło swój kolor i stało się poszarzałe, to jest to pierwszy i wyraźny sygnał, który wskazuje na to, że czas najwyższy na umycie go. Zrobisz to w prosty sposób. Tę część, która jest zmieniona pod względem barwy, potraktuj wodą z detergentem, osusz i zetrzyj papierem ściernym, a następnie połóż warstwę środka do konserwacji powierzchni drewnianych.

Jeśli dostrzegasz takie zmiany jak głębokie wniknięcie pleśni czy grzybów, nie wahaj się i od razu skorzystaj z profesjonalnej pomocy, dzięki której szybko i skutecznie uporasz się z problemem. Podobnie w przypadku, gdy uszkodzenia są widoczne gołym okiem. 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.