Jak rozpoznać typ cery? Praktyczne porady

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Masz cerę suchą, tłustą, a może też mieszaną? Wiele osób ma spory problem z tym, aby określić, jaki mają typ cery. Czas zatem dowiedzieć się, jak rozpoznać typ cery. Sprawdź też, dlaczego tak ważne jest to, żeby bliżej poznać specyfikę swojej cery.

Typy cery
Zanim dowiesz się, jak rozpoznać typ cery (https://4szpaki.pl/blog/post/jak-rozpoznac-rodzaj-skory), przekonaj się, czym różnią się poszczególne typy cery.

Istnieją cztery podstawowe typy skóry – tłusta, sucha, mieszana i wrażliwa.

Jeśli masz skórę tłustą, oznacza to, że Twoja twarz jest skłonna do nadmiernej potliwości i wydzielania sebum. Możesz również zauważyć na swojej skórze zaskórniki, nadmierne błyszczenie i wiele osób ma też znacznie większą tendencję do pojawia się różnych niedoskonałości.

Czym wyróżnia się cera mieszana? Najczęstsze cechy skóry mieszanej to tłusta strefa T, suche policzki i czoło. U osób z tym typem skóry często występują również wypryski na brodzie i linii żuchwy. Skóra mieszana jest najlepiej opisana jako połączenie skóry suchej i tłustej. Oznacza to, że Twoja twarz może być podatna na nadmierne pocenie się, ale także na problemy z trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Podczas gdy niektórzy mają bardzo łagodną formę skóry mieszanej, inni mogą potrzebować specjalnych produktów, aby utrzymać zdrowy i piękny wygląd swojej twarzy.

Skóra sucha jest wręcz przeciwnie — skłonna do łuszczenia się, zaczerwienienia i podrażnienia. Spora część osób ma problemy ze suchą skórą szczególnie zimą w okresie grzewczym, ale może to być również problem w innych porach roku. Jeśli masz suchą skórę, to powinnaś skupić się na nawilżaniu twarzy produktami, zawierającymi takie składniki jak gliceryna i kwas hialuronowy.

Osoby o wrażliwej skórze są zazwyczaj bardziej podatne na wysypki lub zaostrzenie trądziku po zastosowaniu nieodpowiednich produktów.

Jak rozpoznać typ cery?

Istnieje bardzo wiele różnych sposobów, dzięki którym możesz określić swój typ skóry. Jedną z najczęstszych metod jest przyjrzenie się jej fakturze i kolorowi.
Gdy masz skórę tłustą, będzie ona błyszcząca i gładka. Z kolei cera sucha ma tendencję do łuszczenia się i bywa bardzo szorstka. Co więcej, jeśli masz skórę wrażliwą, może być ona zaczerwieniona lub podrażniona czasami podczas stosowania niektórych produktów.

Jak widzisz, często najlepszym sposobem, aby rozpoznać typ swojej skóry, jest po prostu obserwacja i poczytanie na temat tego, co wyróżnia poszczególne typy cer.

Dlaczego warto wiedzieć, jaki mam typ cery?

Ważne jest, aby wiedzieć, jaki typ skóry posiadasz, aby móc odpowiednio o nią zadbać. Jeśli masz suchą skórę, musisz używać innych produktów niż jeśli masz tłustą skórę.

Niewłaściwa pielęgnacja sprawia, że nie zyskujesz odpowiednią ilość korzyści, jakie zapewniają kosmetyki. Poza tym w ten sposób sprawisz również, że inwestycja w preparaty kosmetyczne nie będzie opłacalna. W ten sposób możesz też doprowadzić do tzw. zapchania skóry, której skutkiem będzie pojawienie się wyprysków i pogorszenie kondycji cery na twarzy oraz Twojego wyglądu.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.