Najtańsze ogrzewanie domu – postaw na nowoczesność!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jeśli rozważasz budowę własnego domu lub zmianę systemu ogrzewania, z którego dzisiaj korzystasz, skup się na rozwiązaniach alternatywnych. Może się bowiem okazać, że ominą Cię niepokojące kwestie związane z cenami węgla i innych surowców do ogrzewania, a także ich ograniczonej dostępności.

Folia grzewcza czy promienniki ciepła to rozwiązania, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe i tanie ogrzanie domu. Sprawdź, jak się to robi!

Folia grzewcza – ukłon w stronę nowoczesności

Folia grzewcza to jeden z najnowocześniejszych systemów ogrzewania nieruchomości, właściwie o każdej wielkości. Jest tania, nowoczesna i niezwykle skuteczna. W przypadku folii grzewczej mówimy o ogrzewaniu na podczerwień i niewątpliwie jest to termin, który warto wyjaśnić. 

  • Działa inaczej niż ogrzewanie konwekcyjne. Ciepło z podczerwieni jest absorbowane m.in. przez ludzi, ściany, a także znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty. Następnie jest oddawane do otoczenia. Nie pokonuje niepotrzebnej drogi do sufitu i z w powrotem, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych grzejników. Dzięki temu czas nagrzewania pomieszczenia jest dużo krótszy. 
  • Folia grzewcza jest lekka, elastyczna, bardzo łatwa w montażu. W ogrzewaniu można wykorzystywać zarówno folię całopowierzchniową, jak i folię drabinkową w paski. Bez trudu można ją dostosować do wielkości i układu pomieszczenia. 
  • Montowanie folii wyklucza konieczność posiadania nieestetycznych grzejników. Dzięki temu styl pomieszczenia nie będzie zaburzony przez niepasujące do niego urządzenia, a ciepło w pomieszczeniu zostanie utrzymane. 

Folie grzewcze – czy ogrzewanie na prąd to dobry pomysł?

Pytania o zasadność tworzenia ogrzewania na prąd są bardzo trafione. Dostęp do prądu również nie jest nieograniczony, w dodatku energia produkowana z węgla nadal jest tzw. „brudną energią”. Jednak warto pamiętać o tym, że istnieją alternatywne metody pozyskiwania energii, za którą nie trzeba przy tym płacić. Własna energia i ogrzewanie na prąd to w tym przypadku oszczędność wielu tysięcy złotych na sezonie zimowym. W dodatku energia pozyskiwana w ten sposób jest czysta i rzeczywiście możemy mówić o bezemisyjności takiej formy ogrzewania. 

Korzystanie z termostatu i odpowiednie gospodarowanie ciepłem w domu sprawi, że ilość zużywanej energii będzie niska, a gospodarstwo domowe stanie się w tym zakresie samowystarczalne. Możliwość pomijania węglowych zawirowań i nie włączania ich do listy swoich zmartwień to zdecydowanie kusząca możliwość. 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.