Rehabilitacja z opieką całodobową w Ujeździe

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ośrodek rehabilitacji i opieki Comfort Life w Ujeździe to jedyne tego typu miejsce w województwie łódzkim, gdzie podczas pobytów rehabilitacyjno - opiekuńczych, oprócz klasycznej fizjoterapii, wykorzystuje się również urządzenia w zakresu robotyki. Ten rodzaj terapii określa się w literaturze medycznej jako rehabilitację robotyczną. Jest to nowa, dynamicznie rozwijająca się gałąź w dziedzinie fizjoterapii.

Klasyczna rehabilitacja wspierana przez tzw. roboty rehabilitacyjne oraz urządzenia wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości stwarza nowe możliwości szczególnie osobom z chorobami neurologicznymi (choroba Parkinsona czy udar mózgu), u których na skutek choroby funkcja kończyn dolnych lub górnych została w znacznym stopniu ograniczona.

W przypadku schorzeń ortopedycznych takich jak złamania np. szyjki kości udowej rehabilitacja z zastosowaniem nowych technologii umożliwia wczesne uruchamianie pacjenta na etapie pionizacji i nauki chodu. Jak najszybsze rozpoczynanie rehabilitacji ma szczególne znaczenie w przypadku złamań kończyn, zabiegów operacyjnych lub urazów komunikacyjnych, gdzie ból i unieruchomienie wywołują niekorzystne zmiany w narządzie ruchu, wydłużając czas do osiągnięcia pełnej sprawności.

Robotyka wspiera klasyczną rehabilitację. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranego sprzętu, który uzupełnia działanie klasycznej rehabilitacji. Jednym z takich urządzeń jest robot Luna. Regularne zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają zapobiegać wielu następstwom chorób neurologicznych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Terapia szczególnie polecana jest osobom z zaburzeniami chodu po udarze mózgu, urazie czaszkowo-mózgowym, przy stwardnieniu rozsianym, czy w chorobie Parkinsona.

Obecnie trwają zapisy na pobyty opiekuńczo - rehabilitacyjne, które realizowane są na zasadach komercyjnych. Więcej informacji o programach zajęć oraz kontakt do rezerwacji miejsc można znaleźć pod adresem: www.comfortlife.com.pl lub telefonicznie 608-412-974.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.