KAJA grała z WIDZEWEM i ŁKS-em... na PSP CUP 2014

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

KAJA grała z WIDZEWEM i ŁKS-em... na PSP CUP 20145 stycznia zespół chłopców z LZS Kaja Opoczno uczestniczył w silnie obsadzonym Turnieju w Halową Piłkę Nożną rozgrywanym na hali Anilany w Łodzi. Młodzi piłkarze z klubu sportowego Kaja pokazali się w turnieju PSP Cup 2014 z bardzo dobrej strony co zaowocowało licznymi zaproszeniami na turnieje piłkarskie.

W wojewódzkim turnieju rozgrywanym nieopodal stadionu łódzkiego Widzewa zagrało 8 zaproszonych drużyn, które w pierwszej fazie rozgrywek zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Do grupy pierwszej z młodymi piłkarzami z Opoczna trafiły ekipy: Widzew I Łódź, ŁKS II Łódź oraz Pelikan Łowicz. W grupie drugiej mierzyły się zespoły: Widzewa II Łódź, ŁKS II Łódź, Mazovia Tomaszów Mazowiecki i Lider Włocławek.

Kaja Opoczno w turnieju zagrała w składzie: Marcel Wojton, Szymon Milczarczyk, Hubert Mastalerz, Bartłomiej Krajewski, Michał Krajewski, Bartłomiej Nowak, Piotr Dryja, Igor Więcek, Jakub Krawczyk, Mateusz Bobrek. Trener: Sławomir Czaja. Opiekunowie: Robert Nowak, Jan Milczarczyk, Marcin Mastalerz.

Opocznianie rozpoczęli piłkarskie zmagania w PSP Cup bardzo obiecująco, wygrywając w meczu otwarcia 1:0 z faworyzowaną drużyną ŁKS II Łódź. Kolejne spotkania w grupie eliminacyjnej to zwycięstwa bardziej znanych rywali. Kaja przegrała 0:1 z Pelikanem Łowicz oraz Widzewem I Łódź 0:2. Z dorobkiem 3 zdobytych punktów nasz zespół trafił do grupy srebrnej i musiał zadowolić się walką o miejsca 5/8 w turnieju zorganizowanym przez PSP Andrespol. Ekipa z Opoczna w tej fazie rozgrywek wygrała z Liderem Włocławek 2:0, przegrała z Mazovią Tomaszów Mazowiecki 0:1 oraz ŁKS II Łódź 1:2.

Młodzi zawodnicy z Kaji Opoczno zajęli ostatecznie 7 miejsce w halowym turnieju. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ŁKS I Łódź prowadzona przez Szymona Kowalczyka, drugie Widzewa I Łódź, a trzecie Pelikana Łowicz. Gratulujemy zwycięzcą!

Warto dodać iż ekipę Widzewa I trenuje Sławomir Chałaśkiewicz były piłkarz m.in. Widzewa Łódź czy niemieckiej Hansy Rostock. Jego zespół chłopców jest nieoficjalnym mistrzem Polski. Młodzi zawodnicy Widzewa rocznik 2004 wygrali w 2013 roku Ogólnopolski Turniej Deichmann, w którym nagrodą był wyjazd na mecz FC Barcelony.

Na trybunach hali Anilany można było spotkać kibicujących obecnych piłkarzy Łódzkiego Widzewa z kapitanem Maciejem Mielcarzem na czele.
Zawodnicy Klubu Sportowego Kaja Opoczno otrzymali pamiątkowe medale za udział w sportowych zawodach, które wręczył organizator turnieju Marcin Sikorski.

Wyniki Kaji Opoczno w grupie eliminacyjnej:
LZS Kaja Opoczno - ŁKS II Łódź 1:0 (bramka dla Kaji: Bartek Krajewski)

Wyniki Kaji Opoczno w grupie srebrnej (miejsca 5/8):
LZS Kaja Opoczno - Lider Włocławek 2:0 (bramki dla Kaji: Bartek Krajewski, Marcel Wojton)
LZS Kaja Opoczno - Mazovia Tomaszów Mazowiecki 0:1
LZS Kaja Opoczno - ŁKS II Łódź 1:2 (bramka dla Kaji: Szymon Milczarczyk)

miejsce 4 - Widzew II Łódź 3 2pkt 0:3

Zarząd LZS Kaja Opoczno oraz zawodnicy klubu składają serdeczne podziękowania Panu Grzegorzowi Więckowskiemu współwłaścicielowi firmy "DROMED" za sfinansowanie kosztów związanych z uczestnictwem w turnieju oraz za ufundowanie drużynie chłopców strojów piłkarskich i kurtek.

Wszystkich zainteresowanych działalnością Klubu Sportowego Kaja Opoczno zapraszamy na stronę: http://kajaopoczno.futbolowo.pl/.

„Kaja" Opoczno zwraca się również z gorącą prośbą o wsparcie finansowe sekcji piłki nożnej dziewcząt oraz chłopców naszego Klubu.