Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców19 listopada 2013 roku na hali sportowej w Żeromskim rozegrano Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów zgłoszone zostały 3 ekipy reprezentujące szkoły II LO w Tomaszowie Mazowieckim (trener: Krzysztof Ćwiek), LO w Tuszynie (trener: Grzegorz Płachta) oraz reprezentacja Zespołu Sszkół Prywatnych w Opocznie (trener: Czarek Kądziela).

Organizatorzy po porozumieniu z trenerami drużyn, które się zgłosiły postanowili rozegrać mecze systemem każdy z każdym - dwie połowy po 15 minut. Po losowaniu kolejność i wyniki meczy przedstawiały się następująco:

II LO TOMASZÓW MAZOWIECKI - ZS Prywatna OPOCZNO      11:9
ZS prywatna OPOCZNO - LO TUSZYN                                    13:13
LO TUSZYN - II LO TOMASZÓ MAZOWIECKI                         11:18

Podsumowując należy podkreślić, że pomimo dość wyrównanego poziomu zawodów najbardziej zgranym zespołem była ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego. Nasz zespół z Opoczna, który rozegrał pierwszy mecz z tym zespołem  stale musiał gonić wynik i pomimo chwil kiedy wydawało się że będzie dobrze chłopcy z Tomaszowa sprowadzali naszych piłkarzy ręcznych na ziemię. Lepsza dyspozycja rzutowa gości, mniej nerwowości i opanowanie na boisku spowodowało przegraną naszej drużyny.

Drugie spotkanie pomiędzy ekipą z Tuszyna i Opoczna to gra nerwów, ambicji i dużej chęci wygrania. Ten mecz spowodował, że nawet trenerzy zespołów dali upust swym emocjom. Drużyny raz grały wspaniałe zawody, aby za chwilę tracić koncentrację co powodowało stratę punktów. Remis w tym meczu był bardzo sprawiedliwy, gdyż obie ekipy mogły ten mecz przegrać i wygrać.

W trzecim spotkaniu pomiędzy Tomaszowem i Tuszynem pierwsza połowa to wielka niespodzianka. Ekipa pana Grzegorza z LO w Tuszynie bardzo szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Ten wynik dawał awans ekipie z Tuszyna na zawody wojewódzkie. Po pierwszej połowie wynik 9:7 był niekorzystny dla Tomaszowa, które w tym momencie zajęłoby III miejsce.
Po przerwie jednak drużyna z Tomaszowa pokazała kto jest najlepszym i ostatecznie wygrała  pozwalając na rzucenie tylko 3 bramek Tuszynowi, a sama zdobyła ich aż 11.

Dzięki temu zwycięstwu ta ekipa będzie reprezentowała rejon w zawodach wojewódzkich, a nasza drużyna z Opoczna (Zespół Szkół Prywatnych) zajęła II miejsce.

Głównymi sędziami dzisiejszych meczy byli panowie Michał Przybylski i Robert Bodasiński.