Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

12 listopada 2013 roku na hali sportowej w ZSO rozegrane zostały zawody zaliczane do Licealiady - Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju zgłoszone zostały cztery zespoły reprezentujące szkoły: ZSS nr1 w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie, ZSPg w Drzewicy oraz gospodarz ZSO w Opocznie. Dziewczęta zagrały systemem ,,każdy z każdym" dwie połowy po 8 minut. Sędziami głównymi zawodów byli panowie Michał Przybylski i Robert Bodasiński.

Po weryfikacji drużyn i losowaniu kolejność meczy i wyniki przedstawiały się następująco:

1. mecz ZSPg nr1 Opoczno - ZSS nr1 Opoczno (5:3)
  2. mecz ZSO Opoczno - ZSPg Drzewica (6:0)
  3. ZSPg nr1 Opoczno - ZSO Opoczno (2:6)
  4. ZSS nr1 Opoczno - ZSPg Drzewica (4:8)
  5. ZSPg nr1 Opoczno - ZSPg Drzewica (4:3)
  6. ZSO Opoczno - ZSS nr1 Opoczno (13:1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW:

I miejsce      ZSO Opoczno 6p (25:3)
II miejsce    ZSPg nr1 Opoczno 4p (11:12)
III miejsce  ZSPg Drzewica 2p (11:14)
IV miejsce   ZSS nr1 Opoczno 0p (8:26)

Podsumowując dziewczęta z Żeromskiego zdeklasowały pozostałe ekipy o czym świadczy fakt wygrania wszystkich meczy i ilość zdobytych bramek. Nasze dziewczęta pod każdym względem były najlepsze zarówno w zgraniu jak również skuteczności. Opiekunką damskiej drużyny jest p. Izabela Jaciubek, a skład drużyny stanowią: Aleksandra Zawada (IIIF), Izabela Walasik (IIF), Magdalena Składowska (IF2), Anna Kszczot (IF2), Patrycja Sadowska (IF2), Sylwia Kubiszewska (IIIB), Klaudia Bernacka (IIIB), Ewelina Jędrzejczyk (IIIB), Małgorzata Zawada (IIG), Weronika Zawada (IIG), Marta Wach (IIID/E). W turnieju prowadzona była również klasyfikacja na najlepszego strzelca i tu najlepszą okazała się Aleksandra Zawada z naszej szkoły, która zdobyła aż 14 bramek. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Izabela Jaciubek, Edyta Świderska, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński. Na zakończeniu była pani dyrektor ZSO Małgorzata Mróz Duda, która pogratulowała wszystkim startującym drużynom wręczając trzem najlepszym ekipom pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostę Opoczyńskiego Marka Ksytę.

Dziękując naszym dziewczętom za odniesiony sukces, życzymy im jak najlepszego wyniku w zawodach rejonowych, które w tym roku odbędą się na naszej hali. Jutro zmagania chłopców może być ciekawie zgłoszonych zostało 6 ekip.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopcówDnia 13 listopada 2013 r. swoje zmagania rozpoczęli chłopcy. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn ze szkół: ZSS nr1 Opoczno, ZSPg nr1 Opoczno, ZS Prywatna Opoczno, ZSPg Drzewica, ZST Mroczków Gościnny oraz ZSO Opoczno (gospodarz). Organizatorami podobnie jak w dniu wczorajszym byli nauczyciele wychowania fizycznego z Żeromskiego (Izabela Jaciubek, Edyta Świderska, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński). Sędziami głównymi na dzisiejszych zawodach byli panowie: Michał Przybylski i Robert Napierała.
W tym roku szkolnym drużynami rozstawionymi są w grupie A zespół - ZSPg nr1 Opoczno, który zmierzył się z Liceum Samorządowym w Opocznie i ZSPg z Drzewicy, w grupie B zespołem rozstawionym było ZSO Opoczno, które zagrało z ZS Prywatną w Opocznie i ZST w Mroczkowie Gościnnym. Mecze grupowe rozgrywane był systemem ,,każdy z każdym" dwie połowy po 8 minut. Do meczy półfinałowych awans uzyskały dwie najlepsze ekipy. Poniżej przedstawiamy wyniki meczy grupowych y klasyfikację końcową po meczach grupowych:

ZSO Opoczno - ZST Mroczków G.               8:1

Przypominamy, że do kolejnej rundy awans uzyskały dwa pierwsze zespoły z grupy. W półfinałach ZSS nr1 Opoczno, które zajęło I miejsce w gr. A zmierzyło się z ZS Prywatnych Opoczno, a ZSO które awansowało z gr. B z I miejsca rozegrało mecz z ZSPg nr1 Opoczno. Z meczu na mecz coraz lepiej grająca ekipa z Prywatnej pokazała że kondycyjnie wytrzymuje trudy turnieju najlepiej i w pierwszym półfinale łatwo pokonała Liceum Samorządowe 8:3. W drugim półfinale drużyna gospodarzy z Żeromskiego również gładko pokonała zespół z Ekonomika 12:1. Tym samym mecz o III miejsce zagrały Jedynka z Ekonomikiem w którym to starciu lepsi okazali się chłopcy z Liceum wygrywając 7:3. Natomiast w finale bardzo zacięty mecz rozegrali Żeromski i Prywatna. Mecz był bardzo pasjonujący, gdyż w pierwszej połowie wynik 3:2 dla Prywatnej nie wskazywał nic szczególnego. Dopiero druga połowa pokazała że lepiej trudy tego turnieju wytrzymali zawodnicy z Prywatnej wygrywając ostatecznie finałowy mecz 6:4. I to ta drużyna będzie reprezentowała nasz powiat na zawodach rejonowych, które przypominam rozegrane zostaną w Żeromskim.