Udany debiut naszych triathlonistów

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Udany debiut triathlonistów. Na zdj.: Michał Frączek i Justyna WoźniakW niedzielę, 18 sierpnia odbył się Kozienicki Festiwal Aktywności Ruchowej 2013, podczas którego opoczyńscy triathloniści zanotowali wspaniały debiut.

W Otwartych Mistrzostwach Kozienic dla Amatorów czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś drugie w kategorii wiekowej 20-29 lat, zajął Michał Frączek reprezentujący Granpol Sławno.

Zawodnik pokonał 375 metrów pływania, 10 km jazdy rowerem oraz 2.5 km biegu w czasie 47 min i 7 sek.

Justyna Woźniak występująca w barwach PTS Bracia Woźniak, która rywalizowała w zawodach Triathlon Tour MTB, miała do pokonania dwukrotnie dłuższy dystans (750 metrów pływanie, 20 km rower, 5 km bieg). Na mecie zjawiła sie na 11 pozycji (2 wśród kobiet) z czasem 1 godz. 37 min. 46 sek. W swojej kategorii wiekowej zajęła również drugie miejsce.

Istotnym jest, że zarówno Justyna jaki i Michał w zawodach triathlonowych startowali po raz pierwszy.