Pierwszy start biegaczy i sukces

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ubiegły weekend sekcja biegowa Opoczno Sport Team wzięła udział w II edycji Zimowych Biegów Górskich Falenica 2015, będącej cyklem sześciu biegów, z których trzy najlepsze wyniki brane są pod uwagę w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy sekcji biegowej zmagali się z trzema dystansami indywidualnie dopasowanymi do potrzeb programu treningowego.

Najmłodsi pobiegli na dystansie 3,333km. Wśród 226 zawodników startujących w biegu najlepiej wypadł aktualny Mistrz Polski młodzików, Bartłomiej Świątek, który do mety dotarł na 5. pozycji w Open. W swojej kategorii wiekowej był jednak bezkonkurencyjny.

Wśród kobiet, jako trzecia ma mecie zameldowała się Natalia Grzegorczyk, jednocześnie zwyciężając swoją kategorie wiekową, podobnie jak Anna Szpoton, która w Open dobiegła jako piąta. Tuż za Anią dobiegła jej klubowa koleżanka Julia Krzysztofik, która zajęła drugie miejsce.

Na szóstej pozycji Open zmagania ukończyła debiutantka, Julia Wdówka, co dało jej drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Na dystansie 6,666km Opoczno Sport Team reprezentowała dwukrotna Mistrzyni Polski młodziczek, Łucja Wiktorowicz, która w gronie 109 zawodników rywalizujących na tym dystansie Łucja zajęła 5 pozycję. Łucja przez cały czas kontrolowała bieg i zwyciężyła w Open kobiet, jak i w swojej kategorii wiekowej.

Ostatni dystans, z którym musieli zmierzyć zawodnicy to 10 kilometrów. Na starcie stanęło ponad sześciuset biegaczy. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Celak, nasz kadrowicz z Mistrzostw Europy, który zajął 7 pozycję OPEN zwyciężając swoją kategorie wiekową M20.
24 na mecie pojawił się trener Jacek Wojtarek, który uplasował się na 8 pozycji w najmocniej obsadzonej kategorii M21. Jako 39 w Open i drugi w kategorii M20 do mety dobiegł Rafał Piekarski. Bogdan Stępień ukończył bieg na 127 bieg miejscu.

Mimo świetnych wyników to jest dopiero jeden z elementów budowania formy na imprezy docelowe. Sekcja Opoczno Sport Team nie ma sponsora by móc zrealizować nasze założenia.

Musimy się ścigać, a co za tym idzie mieć pieniądze na starty. Jeśli ktoś zechciał nam pomóc zapraszamy do współpracy.”- powiedział Jacek Wojtarek, trener sekcji biegowej Opoczno Sport Team - „Oprócz startów na Warszawskiej Falenicy mamy w planach starty w Lidze Biegów górskich, a priorytetami są Mistrzostwa Polski w biegach górskich i kwalifikacja na:

• Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie w Ustrzykach Dolnych, które odbędzą się 11 kwietnia 2015,
  • eliminacje do mistrzostw świata juniorów młodszych i ew. mistrzostw Europy juniorów
  • XIX Ogólnopolski Górski Bieg Magurki 10. maja 2015 roku w Bielsku Białej.
  • eliminacje do mistrzostw Europy seniorów i ew. juniorów
  • X Puchar Świata juniorów młodszych (10th WMRA World Youth Cup) w Smolyan, (Bułgaria) 27.06.2015
  • XIV Mistrzostwa Europy w biegach górskich w styl alpejskim wPorto Moniz, (Portugalia-Madera) 4.07.2015"