Opoczyńska Amatorska Liga Piłki Siatkowej Mężczyzn - podsumowanie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Opoczyńska Amatorska Liga Piłki Siatkowej Mężczyzn - podsumowanieDnia 26 kwietnia 2014 r. (sobota) – w hali sportowej ZSO w Opocznie rozegrane zostały mecze kończące rywalizację Ligi Piłki Siatkowej w Opocznie zorganizowanej przez Dariusza Lewandowskiego. Przypominamy, że Honorowy Patronat nad ligą przejął Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski o którego puchar walczyli zawodnicy startujący w lidze.

W ostatecznej konfrontacji spotkały się drużyny: Szóstka Opoczno, Dzidek Team Opoczno, Tompex Przysucha oraz UKS Fuks Sulejów. Na początku rozegrano dwa półfinały. W pierwszym spotkały się Tompex Przysucha i UKS Fuks Sulejów, w drugim niestety dwie ekipy z Opoczna czyli Szóstka i Dzidek Team. Pierwszy z nich to niesamowita walka zespołu z Sulejowa do końca, który to zespół mógł wyeliminować faworyzowany zespół z Przysuchy i mógł sprawić nie lada niespodziankę. Kiedy to rozpędzona drużyna Tompexu praktycznie zmiażdżyła w dwóch pierwszych setach ekipę z Sulejowa wygrywając obydwa sety do 19 i kiedy w trzecim decydującym wygrywała 23:20 wydawało się, że zwycięstwo jest już przesądzone. Lecz w końcówce stała się rzecz nie wiarygodna, nie dość, że Sulejowianie doprowadzili do wyrównania to jeszcze na dodatek wygrali seta 25:23. Od tej pory sytuacja w meczu zmieniła się diametralnie. To drużyna z Sulejowa zaczęła grać bezbłędnie a ekipa z Przysuchy popełniała coraz to więcej niewymuszonych błędów i co najważniejsze zaczęła się wkradać nerwowość co w czwartym secie wykorzystali zawodnicy z Sulejowa i doprowadzili do tie breaka. W piątym secie żadna z drużyn nie chciała ustąpić i była niesamowita wymiana ciosów i pokaz pięknej gry z jednej i drugiej strony. Tę nerwówkę lepiej wytrzymali zawodnicy Przysuchy wygrywając spotkanie 3:2.

Drugi półfinał w którym zagrali Opocznianie mógł się podobać tylko przez dwa pierwsze sety gdzie drużyna Dzidek Team rozegrała fenomenalny pierwszy set, w którym pokonała ekipę Szóstki 25:22. W drugim secie walka równie mogła się podobać do połowy seta w którym cały czas niewielką przewagę utrzymywali panowie z teamu Dzidka. W dalszej konfrontacji nie wiadomo dlaczego kilka błędów spowodowało, że do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Szóstki, którzy zaczęli grać koncertowo wygrywając seta do 20. Kolejne dwa sety również wygrane przez Szóstkę to przepiękna ich gra i bardzo słaba postawa zawodników Dzidek Team.

W małym finale zagrały ekipy przegrane Dzidek Team Opoczno – UKS Fuks Sulejów. Rozochocona drużyna z Sulejowa do rywalizacji przystąpiła bardzo zmotywowana i pierwszy set bez większych problemów wygrała do 15. W drugim secie zespół z Opoczna pokazał że stać go na dobrą grę i pomimo wyrównanej walki wygrała do 24. W kolejnych dwóch setach emocje opadły zespół z Sulejowa osiągał trzy punktową przewagę którą utrzymywał do końca dzięki czemu wygrał dwa kolejne sety i cały mecz 3:1 zajmując tym samym III miejsce w lidze.

Mecz finałowy pomiędzy Szóstką Opoczno i Tompexem Przysucha można uznać za szlagier meczy w piłkę siatkową. Już dawno w hali "Żeroma" takich emocji powiązanych z przepiękną grą z jednej i drugiej strony nie było dawno. Ten mecz powinno się pokazywać jak mecz szkoleniowy dla wielu drużyn chcących się uczyć jak grać w siatkówkę. Mecz miał dwa oblicza, a każdy set swoją dramaturgię i skoki formy każdej z drużyn.

Ciężko dokładnie opisać zwroty akcji lecz moc jednej i drugiej ekipy były niesamowite. Przez cały czas gry niewielki krok przed zespołem z Opoczna mieli Przysuszanie. Pierwszy set pomimo zaciętej rywalizacji i doskonałej postawy naszych zawodników przypadł właśnie ekipie z Przysuchy. W drugim nasi zawodnicy pokazali że będą walczyć do końca i ten set przypisali sobie. W trzecim secie walka rozgorzała na dobre a kibice oglądali doskonałe widowisko. Doskonałe ataki, obrony i zagrywki same prowokowały wszystkich do gradu oklasków, niestety minimalnie w końcówce lepsi byli chłopcy z Przysuchy.
Czwarty set to koncert gry naszego zespołu w którym rywale zostali zmiażdżeni i przegrali do 16. O zwycięstwie zadecydował tie break. To set prawdy w którym obydwie drużyny wzniosły się na wyżyny i zagrały mecz jak w ekstraklasie. Niestety dwa niewielkie błędy w końcówce naszej ekipy tę rywalizację pozwoliły wygrać gościom, którzy zwyciężyli 3:2 zdobywając Mistrzostwo Ligi i puchar ufundowany przez Burmistrza Opoczna Jana Wieruszewskiego.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczy półfinałowych i finałowych:

I półfinał TOMPEX PRZYSUCHA – UKS FUKS SULEJÓW 3:2 (25:19,25:19,23:25,24:26,15:13)
II półfinał SZÓSTKA OPOCZNO – DZIDEK TEAM OPOCZNO 3:1 (22:25,25:20,25:16,25:17)
Mecz o III miejsce UKS FUKS SULEJÓW – DZIDEK TEAM OPOCZNO 3:1 (25:15,24:26,25:20,25:19)
Finał mecz o I miejsce w lidze: SZÓSTKA OPOCZNO – TOMPEX PRZYSUCHA 2:3 (21:25,25:21,23:25,25:16,13:15)

Sędziami głównymi wszystkich spotkań byli Dariusz Lewandowski i Zbigniew Sobczyk

W lidze prowadzona była również rywalizacja między zawodnikami w kilku kategoriach: