Skiba w bibliotece

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Miejska Biblioteka Publiczna   Krzysztof Skiba   Big Cyc   wieczór autorski  

"Bardzo państwu dziękuje, że państwo przyszli na spotkanie ze mną, bo ja na spotkanie ze Skibą bym nie przyszedł" - tymi słowami Krzysztof Skiba rozpoczął swój wieczór autorski, który odbył się w poniedziałek, 16 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Trwający niemal dwie godziny, pełen anegdot i zabawnych historii z życia lidera zespołu Big Cyc, wieczór autorski Krzysztofa Skiby poświęcony był jego biografii zatytułowanej "Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza".

Artysta opowiadał o swojej książce oraz przedstawił kilka historii z życia, zarówno tych zawartych w biografii, jak i tych, o których w książce nie przeczytamy, zachowując przy tym ogromny dystans do siebie i otaczającego świata.

Na zakończenie spotkania, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie, Jerzy Misiurski podziękował Krzysztofowi Skibie za przybycie i wręczył mu tradycyjną opoczyńską wycinankę.

Przybyli na wieczór autorski mogli tez nabyć egzemplarz biografii muzyka wraz z dedykacją.

"Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza" to jedna z najgrubszych biografii, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na polskim rynku czytelniczym. Ponad 500-stronicowa książka autorstwa lidera zespołu Big Cyc oraz dziennikarzy Jakuba Jabłonki i Pawła Łęczuka ukazała się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Sine Qua Non.
Skiba bardzo swobodnie opisuje w książce zarówno czasy PRL-u, dzikiego kapitalizmu jak i te współczesne. Nie unika społecznych, socjologicznych, ale także politycznych obserwacji. Pisze także o swoim życiu prywatnym i rodzinnym oraz opisuje kulisy pracy w telewizji i realiach polskiego show biznesu.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: