8 edycja Narodowego Czytania poświęcona Januszowi Koziołowi

Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Narodowe Czytanie   Miejska Biblioteka Publiczna   Tomasz Knapik   Piotr Borowiec   Jacek Telus   Nowele Polskie  

W sobotę, 7 września odbyła się ósma edycja akcji pod nazwą "Narodowe Czytanie". Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania polskie nowele.

W Opocznie znani lektorzy czytali w tym roku nie tylko lektury. Za sprawą dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie, Jerzego Misiurskiego, w tym roku akcja poświęcona została zmarłemu na początku roku Januszowi Koziołowi.

Agnieszka Borowiec, Piotr Borowiec oraz Tomasz Knapik wspominali zmarłego kolegę. Główną część Narodowego Czytania lektorzy poprzedzili przeczytaniem kilku fragmentów z fantastyki, której miłośnikiem był ś.p. Janusz Kozioł. 

Opoczyńskie Narodowe Czytanie zakończył koncert Jacka Telusa z zespołem.

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. 

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: