Na ludowo i z przytupem

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Folklorystyczny   MDK Opoczno   Raz na ludowo   folklor   folklorkiermasz   kiermasz ludowy  

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Opoczna i okolicznych miejscowości cieszył się sobotni event pn. „Raz na ludowo”, który odbył się przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

Wydarzenie łączyło ze sobą kiermasz ludowy i występy zespołów folklorystycznych. Na stoiskach przy MDK prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, u których za symboliczną złotówkę można było kupić swojskie jadło.
Jak zaznacza Lucyna Wąsik, przewodnicząca gminna KGW, gospodynie częstowały m.in.: chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, pierogami, młodą kapustą, barszczem, ciastem drożdżowym, kompotem i innymi przysmakami.
Zdzisław Mięus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, dodaje, że na stoiskach przy „emdeku” ze swoją twórczością wystawili się również lokalni artyści i sympatycy szeroko pojętego rękodzieła.
- Można było u nich zakupić wyroby rękodzielnicze kojarzące się z regionem opoczyńskim i nie tylko. Były to przykładowo rzeźby, rzeczy stworzone techniką decoupage i te na szydełku, jak i elementy biżuterii, w tym m.in. spinki do mankietów - mówi.
Na tym jednak nie koniec. Kiermaszowi towarzyszyły występy zespołów ludowych. Na scenie plenerowej MDK wystąpiły: Bukowianki, Wolowianki, Kraśniczanki i Sitowianki oraz zespół wokalny Cantabile - prowadzone przez instruktor MDK Kamilę Biniek - Kaczorowską.
Muzykę dawnych mistrzów i muzykantów opoczyńskich przypomniała z kolei Kapela Tadeusza Wijaty.
Z gościnnym występem na tarasie MDK zaprezentowali się również goście z Warszawy, których w ostatnich dniach można było usłyszeć m.in. przy opoczyńskiej synagodze.

 

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: