Samobójstwo na torach, pożary i wypadki. Raport PSP z 21 marca 2023 roku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 13 marca do 19 marca 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach.

W dniu 15 marca:

  • Dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy oraz śmieci w pobliżu cmentarza w miejscowości Petrykozy, gm. Białaczów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru.

W dniu 17 marca:

  • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Drzewica zadysponowane zostały do ewakuacji psa z rzeki Drzewiczka przy zaporze w miejscowości Drzewica. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji psa z rzeki przy pomocy sprzętu do ratownictwa wysokościowego.
  • Zastęp PSP zadysponowany został do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Opoczno ul. Kuligowska. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody na palące się trawy i ugaszenie pożaru. Spaleniu uległo około 4 arów suchych traw na nieużytkach.
  • Zastęp PSP zadysponowany został do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Opoczno ul. S. Starzyńskiego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru przy pomocy tłumic. Spaleniu uległo około 3 arów suchych traw na nieużytkach.

W dniu 18 marca:

  • W miejscowości Prymusowa Wola na DK 12 doszło do zderzenia dwóch sam. osobowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Prymusowa Wola. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobą poszkodowanym, pomoc w wydobyciu osoby poszkodowanej na noszach typu deska i transporcie do karetki ZRM, zabezpieczenie lądowania i startu śmigłowca LPR. Sorpcja oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych pojazdów z jezdni oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po wypadku drogowym.

  • Dwa zastępy OSP Drzewica zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Drzewica ul. Braci Kobylańskich. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody na palące się trawy i ugaszenie pożaru. Spaleniu uległo około 1 ara suchych traw na nieużytkach.

W dniu 19 marca:

  • Zastęp OSP Żelazowice zadysponowany został do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Żelazowice gm. Białaczów. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się trawy i ugaszenie pożaru, gaszenie przy pomocy tłumic. Spaleniu uległo około 0,5 h suchych traw na nieużytkach.

  • W Opocznie na trasie kolejowej CMK doszło do wypadku (próba samobójcza) pociągu i mężczyzny. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP zastano rozkawałkowane ciało człowieka w pobliżu torów kolejowych oraz stojący na torach pociąg pasażerski relacji Katowice-Gdynia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu składu pociągu pasażerskiego pod kątem przebywania w nim osób poszkodowanych (brak takich osób), pomoc służbą PKP w przesiadce około 300 pasażerów pociągu do składu zastępczego.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.