Zdzisław Wojciechowski złożył mandat radnego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie, Zdzisław Wojciechowski, złożył mandat radnego. 27. kwietnia Komisarz wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim, zgodnie z wolą radnego, wygasił go.

Zdzisław Wojciechowski / fot.: UM Opoczno

Z informacji, które do nas dotarły, decyzja o złożeniu mandatu zapadła ze względu na otaczający go w ostatnim czasie klimat. Z tym zamiarem nosił się zresztą od dawna. Czarę goryczy przelał felieton radnego Tomasza Kopery na jednym z portali lokalnych, w którym, jak tłumaczy Zdzisław Wojciechowski, zarzucano mu przekręty, a z syna zrobiono aferzystę.

Ponadto, jak poinformował nas jakiś czas temu radny Wojciechowski, w związku z felietonem do sądu wpłynął pozew, w którym Zdzisław Wojciechowski domaga się od Tomasza Kopery przeprosin i wpłacenia 5 tysięcy zł na rzecz lokalnej fundacji.

W najbliższym czasie Wojewoda Łódzki zarządzi wybory uzupełniające w okręgu, który reprezentował radny.

Zdzisław Wojciechowski nie uczestniczył już w dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Do Urzędu Miejskiego nie wpłynęło również żadne pismo potwierdzające wygaszenie mandatu radnego.

 

Dziś mieliśmy natomiast okazję porozmawiać z radnym Tomaszem Rurarzem, którego mandat jest zagrożony w związku z naruszeniem art. 24f ustawy o samorządzie gminnym. Radny, od ponad dwudziestu lat prowadzi sklep, który zlokalizowany jest na gruntach należących do Gminy Opoczno.
Jak poinformował nas Tomasz Rurarz, nie zamierza składać mandatu ponieważ nie ma sobie nic do zarzucenia. Ponadto, jak zaznaczył, takim postępowaniem zawiódłby swoich wyborców.

Jak zostałem radnym, złożyłem pismo do pana burmistrza o wykup gruntu. Ruszyły procedury, ruszyli rzeczoznawcy. W tej chwili nieruchomość jest w wykazie nieruchomości do sprzedaży. (…) Ja pismo w tej sprawie złożyłem w najszybszym terminie, w jakim mogłem. Teraz trwają procedury.” - wyjaśnił podczas sesji radny Tomasz Rurarz. Jak zaznaczył, w okresie, odkąd pełni mandat radnego nie uległy zmniejszeniu opłaty za dzierżawę.

Na zadane pytanie, co w sytuacji, gdy któryś z radnych złoży wniosek o wygaszenie jego mandatu, stwierdził, że podda się całej procedurze.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.