Muzeum z dofinansowaniem ministra kultury

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Muzeum Regionalne w Opocznie znalazło się wśród najlepiej ocenionych wniosków w programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2015. Projekt „Opoczno Folk Attack II. Zagraj mi muzykancie II” zostanie dofinansowany kwotą 25000 zł.

Opoczyńskie muzeum złożyło projekt w programie „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”. Uzyskał on pozytywną ocenę wśród 88 dofinansowanych zadań z całej Polski. Na ten priorytet programów ministra składało aż 450 podmiotów. Tym bardziej należy się uznanie opoczyńskiej placówce kultury.

Projekt „Opoczno Folk Attack II. Zagraj mi muzykancie II” to działanie mające zachować opoczyńską ludową kulturę muzyczną oraz popularyzować kontynuatorów ostatnich wiejskich muzykantów. Opocznianie będą mogli dzięki dofinansowaniu ministra uczestniczyć w festiwalu folkowym, który odbędzie się przy zamku kazimierzowskim. Drugim i jakże ważnym elementem projektu będzie wydanie płyty CD z muzyką zmarłego nie tak dawno skrzypka Stanisława Ksyty. Jest to jednocześnie oddanie hołdu jednemu z ostatnich wiejskich skrzypków naszego regionu.

Gratulujemy Muzeum Regionalnemu!

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.