Nowa legitymacja, stare logo. A gdzie standaryzacja?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na mocy Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 listopada 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legitymacji służbowych policjantów, od 1. stycznia 2015 roku obowiązują nowe legitymacje służbowe policjantów. Dokument posiada więcej zabezpieczeń, które mają utrudnić ich podrobienie.

Nowa legitymacja, stare logo. A gdzie standaryzacja?

Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi dotychczas posługiwali się policjanci straciły ważność 31 grudnia 2014 r.

Awers nowej legitymacji policjnejNowe legitymacje zachowają obecnie obowiązujące wymiary i format karty identyfikacyjnej. W odróżnieniu od aktualnych dokumentów, nowe legitymacje będą zawierały nazwę jednostki organizacyjnej policji, w której funkcjonariusz pełni służbę.

Rewers nowej legitymacji policjnejNie byłoby nic dziwnego w tej wymianie, gdyby nie pewien drobiazg. W maju 2013 roku rozpoczął się projekt standaryzacji komend i komisariatów policji. Problem polega jednak na tym, że na nowym dokumencie widnieje stare logo policji, a właściwie jego uproszczona wersja. Także czcionka samego napisu „POLICJA” odbiega od tej „standardowej”.

Program miał stworzyć całościowy i jednolity obraz polskiej policji. Projekt standaryzacji komend i komisariatów policji zaplanowano na lata 2013-2015. Budżet przedsięwzięcia to miliard złotych pochodzących z budżetu państwa. Opracowanie logo, które było pierwszym etapem projektu, kosztowało 20 000 zł.

Czyżby przeoczenie?

Czy za rok policjanci znów będą musieli wymieniać dokumenty, które dostosowane zostaną do obowiązujących standardów? Tylko kto za to zapłaci?

Jak podaje Wojewódzka Komenda Policji w Łodzi, jednostkowy koszt wydania nowych legitymacji służbowych ma wynosić 22 zł. Nie sposób jednak odnaleźć informacji, czy poniosą go funkcjonariusze, czy podatnicy.

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.