Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych – HUBAL 2022

Piątek, 3 czerwiec 2022 - niedziela, 5 czerwiec 2022

Muzeum Regionalne w Opocznie, pl. Zamkowy 1, Opoczno, 26-300

Kultura i rozrywka

Wszystkich fanów dawnej motoryzacji i jednośladów zapraszamy na drugą edycję Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. W tym roku jedziemy pod hasłem „HUBAL 2022”. Po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zebrała mnóstwo pozytywnych opinii, nie pozostaje nam nic innego jak tylko dotrzymać danego wówczas słowa.
 

Rajd odbędzie się w dniach 3-5 czerwca z bazą oczywiście w miejscowości Wola Załężna (Piaski) koło Opoczna. Organizatorami niezmiennie są Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Boxer Servis. Pomagają nam jako współorganizatorzy: Gmina Opoczno, Gmina Poświętne, Gmina Drzewica i Nadleśnictwo Opoczno.
 
Podobnie jak w roku ubiegłym, naszą imprezą chcemy upamiętnić postaci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i upowszechniać wiedzę na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którym „Hubal” dowodził. Niezmiennie chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.
 
Wypada również napisać kilka słów na temat planowanej trasy. W tym roku z pewnością trasa rajdu będzie dłuższa i na Wasze życzenie – bardziej wymagająca, również z odcinkami typu off-road. Przebiegać będzie przez teren gmin Opoczno, Poświętne i Drzewica. Całość to około 100 km. Nadleśnictwo Opoczno gwarantuje zaś, że nie zabraknie bezpośredniego kontaktu z naturą. Zapowiada się więc jeszcze ciekawiej niż rok temu.
 
Uczestnictwo w Rajdzie (dane osobowe, adres, numer telefonu) można zgłaszać maksymalnie do 5 maja 2022 roku pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przypominamy, że w imprezie mogą wziąć udział jedynie motocykle wyprodukowane do 1990 r. a liczba miejsc jest ograniczona do 150 maszyn.
 
Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć w Regulaminie Rajdu.  Informacji udzielają też bezpośrednio Moto Boxer Servis Paweł Karbownik – 505084065 oraz Muzeum Regionalne w Opocznie – 447552319. Zapraszamy!

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.