„Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata

Piątek, 29 październik 2021 o godzinie 18:00

Miejski Dom Kultury, Biernackiego 4, Opoczno, 26-300

60 PLN

Odwiedź stronę wydarzenia

Kultura i rozrywka

Miejski Dom Kultury w Opocznie serdecznie zaprasza na pełną dobrego humoru sztukę teatralną w reżyserii Wojciecha Malajkata pt. „Kłamstwo”, która odbędzie się w MDK już 29 października (piątek) o godz. 18.00.

Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Opocznie wystąpią znani i lubiani aktorzy: Anna KorczMilena SuszyńskaPiotr Szwedes i Wojciech Malajkat.

O czym jest spektakl? W skrócie można powiedzieć, że opowiada on perypetie dwóch par małżeńskich, dwóch par przyjaciół i dwóch par kochanków - jak to możliwe, że jest ich nadal czworo?

W sztuce metaforycznie udało się połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Przedstawienie nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny i filozoficzny podtekst.

Długo pracowaliśmy nad obsadą,. Ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że kłamstwo paradoksalnie ich czegoś nauczy - komentuje W. Malajkat.

Francuski dramaturg Florian Zeller (autor scenariusza) spróbował zweryfikować nawyk kłamania w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu.

Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem - dodaje W. Malajkat.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega z kolei:

Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy Was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w KASIE MDK i na ww.biletyna.pl.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.