Opoczno dawniej i dziś. Część 2
Posiadające kilkusetletnią historię Opoczno zmieniało się wielokrotnie. Największe udokumentowane zmiany nastąpiły w XX wieku. Niestety fotografie czy jakiekolwiek ryciny przedstawiające miasto we wcześniejszych dziesięcioleciach są nieliczne.
6. Ul. St. Moniuszki - dawniej Stodolna


7. ul. 17-go stycznia - dawniej Grobelna


8. Ul. 1-go Maja - budynek dawnej szkoły


9. pl. Zamkowy


10. Synagoga


- Szczegóły
- Andrzej Śliwka & Mateusz Lachowski
- Kategoria: Ciekawostki
- Opublikowano: - Paź 25, 2013
- Odsłony: 12163
Proponowane artykuły:
Moze ktos z Panstwa zna dobrze historie zydowskich miejsc w Opocznie, ?
Dawna szkola gdzie uczył dziadek mojego znajomego
Krory w przyszlym miesiadiavu przyjezdza do Polski?
Prosze o pomoc.
Garbarnia to część miasta za młynem p.Supadego/pozd rawiam Zygmunta/na wschód w kierunku stadionu, tam mieszkały rodziny: Kuletów,Tomasik ów Barańskich... zajmowali się jak nazwa mówi garbarstwem skór...
cmentarz żydowski był przy ul.Limanowskiego koło piekarni p.Wijaty.
A najstarszy ? był jeszcze przed nim...
Tego typu akcje były początkiem upadku wielu miasteczek w Polsce. W sytuacji utraty nawet 3/4 liczby ludności w tym: lekarzy, aptekarzy, handlarzy, rzemieślników, fabrykantów, urzędników, nauczycieli - następował poważny kryzys w funkcjonowaniu miejscowości. Wiele z nich już nie odzyskało dawnej świetności...
Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.
Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.