Menu
RSS
V Strażacki Rajd Rowerowy po ziemi drzewickiej

V Strażacki Rajd Rowerowy po ziemi drzewickiej

  • KP PSP Opoczno / Andrzej Śpiewak

V Strażacki Rajd Rowerowy po ziemi drzewickiej

W dniu 1 października 2017 roku odbył się V Powiatowy Rajd Rowerowy Strażaków. Trasa rajdu wiodła od Radzic Dużych – Dąbrówkę - Drzewicę – Zakościele – Żdżary - Domaszno -Żardki.

Celem rajdu było, m.in odkrywanie walorów turystycznych i piękna krajobrazu w dolinie rzeki Drzewiczki, odwiedzenie Drzewicy i atrakcji turystycznych, kontynuowanie strażackich rajdów rowerowych po ziemi opoczyńskiej, podnoszenie sprawności fizycznej oraz utrzymanie zdrowego trybu życia nie tylko fizycznego ale i psychicznego; integracja środowisk strażackich powiatu opoczyńskiego.

Głównym organizatorem był Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Opocznie. Współorganizatorzy to Starostwo Powiatowe w Opocznie, Gmina i miasto Opoczno, OSP i KP PSP Opoczno.

Długość rajdu rowerowego do Januszewic wynosiła około 20 km. W rajdzie udział wzięli druhowie-strażacy i ich rodziny z gminy Drzewica, Opoczno, Paradyż, Poświętne i Mniszków, jak również grupa ułanów z Radomska. Łącznie ponad 100 osób.

W trakcie rajdu druhowie odwiedzili tor kajakowy w Drzewicy, gdzie mogli zobaczyć na żywo zmagania drzewickich kajakarzy i dowiedzieć się wiele cennych informacji o polskich olimpijczykach w kajakarstwie. Następnie uczestnicy rajdu odwiedzili ruiny zamku w Drzewicy, gdzie zapoznali się z historią XVI- wiecznego zamku. Szczególnym niezapomnianym elementem rajdu był pokaz zdolności bojowych samochodu gaśniczego „SCOTT” z OSP Drzewica. Zapalone zostały również znicze w Parchowcu pod pomnikiem żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

Na koniec rajdu zostały wręczone przez organizatorów dyplomy okolicznościowe oraz różne gadżety związkowe dla jednostek OSP biorących udział w rajdzie.

Odbyło się również losowanie dla uczestników czujek czadu i dymu w ramach akcji prewencyjno-edukacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność!”, ufundowanych przez Komendę Powiatową PSP w Opocznie. Ze strażaków z tut. Komendy udział w rajdzie wzięli bryg. Józef Pacan – zastępca komendanta powiatowego oraz bryg. Andrzej Śpiewak - naczelnik wydziału operacyjnego wraz z rodzinami.

Rajd zakończył wspólny poczęstunek przy ognisku przygotowany przez leśniczego oraz druhów OSP.

Szczególne podziękowania dla osób, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i organizacją całego rajdu dh Jarosława Jurowskiego, dh Jerzego Łumińskiego, który był komandorem rajdu, pań z Kół Gospodyń Wiejskich w Radzicach Dużych i Żardkach, które przygotowały ciepłe posiłki oraz komendanta gminnego OSP bryg. Mariana Kłobuckiego.

Andrzej Śpiewak – uczestnik rajdu

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: