Menu
RSS
Bartek Adamus Mistrzem Europy

Bartek Adamus Mistrzem Europy

  • Krzysztof Maj

Bartek Adamus Mistrzem Europy

Sztangista Ludowego Klubu Sportowego Opocznianka Opoczno, Barłomiej Adamus zdobył w Prisztinie tytuł Mistrza Europy w dwuboju siłowym.

W dniach 22-30 września 2017 roku w Prisztinie (Kosowo) odbyły się Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów U15 i U17. Szóstego dnia rywalizacji, Opocznianin Bartłomiej Adamus w pięknym stylu zdobył złoty medal w kategorii 85 kg U-15, bijąc przy tym własne rekordy Polski.

Bartek w rwaniu uzyskał 150 kg, zaś w podrzucie 184 kg co dało mu w dwuboju 334 kg (nowy rekord Polski).

Adamus miał już tytuł mistrza w kieszeni, po tym, jak jego rywalowi, Łotyszowi Armandsowi Mezinskisowi sędziowie nie uznali próby przy 183 kg. Bartek mimo to poprosił o 184 kilogramy, czyli 3 kg więcej, niż wynosił dotychczasowy rekord Polski.

Bartek Adamus Mistrzem Europy

Podopieczny trenerów klubowych Opocznianki Krzysztofa Maja i Mariusza Salamona w tym roku zdobył w Bangkoku wicemistrzostwo świata, mistrzostwo Polski na Olimpiadzie Młodzieży w Siedlcach, a teraz Mistrzostwo Europy w Prisztinie. To niesamowity wyczyn tego młodego utalentowanego ciężarowca z Opoczna, który daje nadzieje na start w igrzyskach olimpijskich w Tokio czego Bartkowi życzymy.

Drugi zawodnik z Opocznianki Aleksander Bryłka na tych mistrzostwach w kat.wiekowej U-15 w wadze do 56 kg wywalczył X miejsce, ustanawiając rekordy życiowe (w rwaniu 77 kg i w podrzucie 85 kg razem 162 kg) co w rankingu Polski daje mu pierwsze miejsce.

Serdzeczne gratulacje dla naszych ciężarowców i trenerów.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: