Menu
RSS
Feniks Opoczno w półfinale Mistrzostw Podkarpacia w Beach Soccerze

Feniks Opoczno w półfinale Mistrzostw Podkarpacia w Beach Soccerze

 • Grzegorz Brzeski / LKS Feniks

Feniks Opoczno w półfinale Mistrzostw Podkarpacia w Beach Soccerze

22 lipca drużyna piłkarska reprezentująca Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno zagrała w I Mistrzostwach Podkarpacia w Piłce Nożnej Plażowej w Łańcucie. Opocznianie na turniej zostali zaproszeni jako gość specjalny przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

W Beach Soccerowym turnieju zagrało 9 drużyn, które w pierwszej fazie rozgrywek zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne. W grupie A zagrały drużyny: SPAR Łańcut Futsal Team, Iskra Zgłobień, Colbico EBA Polanka; w grupie B: LKS FENIKS OPOCZNO, POLONIA RZESZÓW, Projektant Rzeszów, a w grupie C: UKS Milenium Gliwice, Heiro Futsal Rzeszów oraz Extraliga Tyczyn.

Do fazy półfinałowej awansowali mistrzowie każdej z grup, pozostałe zespoły o awans walczyły dodatkowo w barażach. Mecz trwał standardowo 3 tercje, a w przypadku remisu o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

Zespół z Opoczna wygrał swoją grupę eliminacyjną, zdecydowanie przeważając w każdym spotkaniu. W meczu półfinałowym pomimo prowadzenia Feniks uległ ostatecznie wysoko drużynie Colbico EBA Polanka. Decydujące dla losów spotkania okazały się kontuzje kluczowych zawodników w pierwszej tercji meczu.

Turniej w Łańcucie wygrała drużyna gospodarzy SPAR Łańcut Futsal Team, która tym samym została Mistrzem Podkarpacia w Beach Soccerze. Drugie miejsce przypadło ekipie Colbico EBA Polanka. Warto dodać, że turniej rozrywany na boisku mieszczącym się na terenie MOSiR w Łańcucie stał na wysokim poziomie o czym świadczy odpadnięcie Mistrza I ligi Beach Soccera, drużyny UKS Milenium Gliwice w fazie grupowej.

LKS Feniks Opoczno grał w składzie: Grzegorz Brzeski, Dominik Sroka, Marcin Foryś, Rafał Róg, Maciej Ziółkowski, Wiesław Woźniak, Michał Raczyński, Bartłomiej Kopera.

Wyniki drużyny LKS Feniks Opoczno w grupie eliminacyjnej B:

 • LKS Feniks Opoczno - Projektant Rzeszów 1:1, karne 5:4
  Bramka dla LKS Feniks: Bartłomiej Kopera; bramki z karnych: Dominik Sroka 2, Bartłomiej Kopera, Rafał Róg, Maciej Ziółkowski.
 • LKS Feniks Opoczno - Polonia Rzeszów 3:2
  Bramki dla LKS Feniks Opoczno: Michał Raczyński, Wiesław Woźniak, Bartłomiej Kopera.

Tabela grupa eliminacyjna B:

 1. LKS Feniks Opoczno 2 4pkt 4:3
 2. Projektant Rzeszów 2 3pkt 5:3
 3. Polonia Rzeszów 2 0pkt 4:7

Faza półfinałowa:

 • LKS Feniks Opoczno - Colbico EBA Polanka 2:8
  Bramki dla LKS Feniks: Dominik Sroka 2

Podczas turnieju miało miejsce oficjalne otwacie boiska do piłki nożnej plażowej z udziałem zaproszonych gości, władz miasta Łańcuta oraz Rzeszowa, członków Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Na zdjęciu z drużyną LKS Feniks Opoczno: Łukasz Krawczyk (Prezes i Trener drużyny Heiro Futsal Rzeszów, Przewodniczący Wydziału Futsalu w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej oraz członek Komisji Futsalu i Piłki Plażowej w Polski Związek Piłki Nożnej) oraz Jan Domarski (uczestnik i zdobywca trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Świata w Niemczech w 1974., strzelec pamiętnej bramki na Wembley, Dwukrotny mistrz Polski ze Stalą Mielec, a obecnie szef szkolenia trenerów w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej).

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: